Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Iphone-ok térhódítása...

Az Iphone-ok térhódítása előtt hallottatok róla hogy léteznek Apple számítógépek?

Figyelt kérdés

2005-óta van a háztartásunkba számítógép, engem nyilván azóta érdekel ez a számítógépes világ, de csak ilyen 2010-után, miután kezdtek elterjedni Iphone-ok jutott a tudomásomra hogy létezik nekik számítógép családjuk a 80-as évek óta.


Nyilván ennek oka hogy a rendszerváltás előtt teljes kereskedelmi embargó volt rájuk, meg a rendszerváltás után se terjedtek el, mert már akkor is rohadt drágák voltak a piacon. De hogy akik így a 2000-es évek környékén léptek be ebbe a számítógépes világba, ti tudtátok hogy léteznek Apple gépek is?


2021. szept. 17. 08:46
1 2
 1/11 Morzsi007 ***** válasza:
75%
Nem Magyarország volt az Apple célközönsége a 2000-es években meg előtte sem. Tudtam, hogy van almás számítógép, egy képen láttam gyerekkoromban (1990), de a színes alma logó gagyi hatást sugallt, jóval utána kaptam egy Commodore 64-et, akkor már jöttek a pc-k 286, 386 stb, itt nálunk abszolút nem volt jelen az Apple. Talán mp3 lejátszókkal terjedt el a márkanév 2000-es évek körül. Mikor 2008-ban megvettem a 3G-t, sok embernek idegen volt a márka.
2021. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Én 1998-ban kaptam az első gépem, egy 386-ost, DOS-szal. Az "Egyszerűen DOS" című könyvet kaptam hozzá, abból tanulgattam, illetve a könyvtárból kölcsönöztem ki olyan remekműveket, mint pl. Bártfai Barnabás könyvei. Azok közt voltak nagyon jók, amik érthetően, olvasmányosan mutatták be az informatika szinte minden területét. Ezekben a könyveben szó esett az Apple-ről is, a cégről, és a termékeiről.
2021. szept. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg nekem is rémlik hogy ment az "Ipod" csak nem nagyon tudtam hogy mi, max hogy valami mp3 féleség. Most így beugrott. De azt se azonosítottam az "Apple családdal".
2021. szept. 17. 09:02
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Persze.

Én ugyan távolról sem vagyok Apple-fan, és ebben az a tény is nagy szerepet kapott, hogy már a '90-es években is ismertem (és néha használtam is) a termékeiket. Viszont azt el kell ismerni, hogy a marketinghez nagyon értenek. Mióta létezik az Apple, azóta sikeresen értékesítik a kb. kétszeresére felárazott termékeiket, kezdve egészen az Apple II-től. Volt szerencsém Macintoshokat használni, amiktől mindenki el volt ájulva, hogy mennyire felső kategóriás gépek, rommá verik a PC-ket, meg hogy ezeket élmény használni. Tényleg élmény volt, csak nem pozitív értelemben. Akkor is még kooperatív multitaszkot használtak, amikor már minden valamire való oprendszer preemptívet, az egygombos egereiket - és a hozzá tálalt ideológiát - meg nemes egyszerűséggel d*gják fel maguknak.

Szóval: igen, tudtam róla, és használtam is, de sem akkor, sem most nem kéne otthonra egy.

2021. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, volt is. 2004 -ben szereztem egy 2000 -es iMac -et.

Rövid ideig volt a család tagja, hamar lecseréltem egy Pentium 4 -re. :-D

2021. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 CspCsj ***** válasza:

nekem nem volt, de a "Mi és a Computer" című ismeretterjesztő sorozat valamelyik '84-'87 körüli részeiben hallottam róluk először.


Gyorsan rákeresve:

(10:40-től) [link]

(6:27-től) [link]

(9:57-től) https://www.youtube.com/watch?v=Sh97xTzz34M

stb.

2021. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

@CspCsj


Ez tök érdekes!


Már csak arra lennék kíváncsi hogy jutott az az újságszerkesztőség apple machintos-hoz mikor elvileg kereskedelmi embargo volt rá.


[link]

2021. szept. 17. 15:29
 8/11 CspCsj ***** válasza:

Akkoriban lett C64 nálunk, de azt is titokban kellett behozni Ausztriából.


Egyébként ebben a részben:

(2:20-tól) [link]

Elmondják, hogy már többször indult hivatalos árusítás (amiknél hamar elfogyott a készlet), - szóval lehetséges, hogy ilyen kezdeményezéseknél jutottak hozzá, - de hivataloknál egy-egy kivételes különengedély sem nagyon ritka. (főleg ha befolyásos személy ismerőse/rokona igényelte)

2021. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 CspCsj ***** válasza:

#7:

Félreértettem, mert az volt a fejemben, hogy a magyar határon nem engedték be sokszor ezeket a termékeket, a COCOM lista meg a nyugati országok tilalma volt.


Magánszemélyek Ausztriában sok mindent megvehettek és a magyar hatóságoktól kellett inkább tartaniuk.


Szóval szerintem a szerkesztőség gépe is valószínűleg magánúton juthatott be.


Megj.:

Szüleim egyik mérnök ismerőse is volt nyugaton '70-es évek végén, és több elektronikai terméket is hozott haza (kollégáknak-ismerősöknek-rokonoknak), amiből párat használt is a munkájához.

1-2 éve egy ehhez hasonló, teljesen működőképes, akkori számológépet mutatott: (annyit említett még, hogy itthon a kinti ár többszöröséért is eladhatott volna mindent)

[link]

2021. szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
Persze. Az Apple meghatározó volt a számítógépes piacon. Az igaz, hogy nálunk ritkaságnak számított, a 8 bites HC-kon kívül itt a PC-vonal, az Amiga illetve Atari terjedt el; de az Egyesült Államokban a felhasználók fele Macintosht használt. És egyes területeken (pl. DTP) szinte egyeduralkodó volt...
2021. szept. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!