Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék venni egy MacBook...

Szeretnék venni egy MacBook laptopot, de nem értek annyira hozzá.?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy végre összegyűlt annyi pénzem, hogy tudjak venni egy használt MacBook Pro-t, de nem volt sose, csak iPhone-om, így nem tudom mire számítsak. Első sorban, ezért is szeretnék használtat, hogy lássam beválik e, ha igen, akkor idővel majd tudok spórolni egy újra is. A főbb programok, amiket használnom kellene, azok grafikaiak, úgy mint pl az After Effects, vagy a Photoshop, ezek a főbbek. Az eddigi gépeimen az After Effects sajnos nagyon nem működött, így dolgozni sem tudtam rendesen itthonról. Milyen MacBook-ot ajánlanátok? Mely konfigurációk a lényegesek ezekhez a programokhoz?

2021. szept. 17. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Mi a keret?

Én a használt pro helyett mindenképp egy M1-es Airt vennék újonnan ha belefér a keretbe.

2021. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
300-400 között, többet egyelőre nem szeretnék költeni így, hogy nem tudom beválik e majd.
2021. szept. 17. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Én 2015ben vettem egy 13as pro-t. Mai napig működik, kisebb nagyobb bajával, de megbízható gép volt és szerettem. Főleg programozásra használtam, de vágtam rajta videót és képeket szerkesztettem. Megbírkózott többnyire mindennel gond nélkül.

Tavaly eljött az ideje, hogy lecseréljem, de az ár miatt már inkább egy Dell Xps-t vettem, két monitorral, dokkolóval és klaviatúrával. Árban kb annyira jöttem ki mint egy erősebb Mbp.

Ettől függetlenül jó választás lehet a Mac, de arra figyelj, hogy tárhelyből ha lehet ne a legkisebbet vedd mert semmire sem elég.

Illetve ha teheted akkor az Apple saját chipes gépét vedd, amiben M1 chip van. Ég és föld az intel és az m1 közötti különbség.

2021. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerinted mekkora tárhely lenne elég? 512? Gondolom az a minimum, vagy 1TB
2021. szept. 17. 10:23
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

(Annak néz utána hogy az M1 Chippel rendesen mennek a programok amiket szeretnél használni)

Belső tárolóban csak is SSD -s, és RAM -ból egy 16GB kelleni fog a kívánt programoknál.

(És persze felejtsd el, hogy letorrentezed a programokat.)

2021. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem menne a torrent vagy nem is lehet macen torrentezni?
2021. szept. 17. 11:01
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Megy a torrent, van ott is torrent kliens.

Csak sokkal nehezebb onnan telepíteni, feltört programot.

Annyi, hogy aki Mac -et vesz, nem párezres szoftveren spóról,

Így nehezebb találni rá egy feltört programot, és nagyobb eséllyel kapsz mellé ajándékot is. :-D

2021. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, egyébként azt megvettem már :) csak kíváncsi voltam
2021. szept. 17. 11:09
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
Veszel fel személyikölcsönt, veszel egy újat. Használod egy pár napig. Ha nem tetszik, akkor elállsz a vételtől és visszaküldöd. A lóvét visszakapod, a kölcsönt végtörleszted.
2021. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
😆 hogyne
2021. szept. 18. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!