Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes e 1080p 6Hz monitort...

Érdemes e 1080p 6Hz monitort 1080p 144Hz monitorra cserélni vagy akár érdemes e 1080p-ben 27"-osat venni?

Figyelt kérdés
Olvasgatok egy csomó helyen de mindenféle vélemény van van aki azt mondja nem olyan vészes 27"-on a pixel dolog 1080P-ben van aki szerint meg durván pixeles már akkora méretben,akkor anno nézegettem 24"-ban 1440p-t de azt mondták akkora felbontást inkább min 27"-ban érdemes venni és akkor abban pl 144Hz.Meg kicsit parázok lesz e olyan jó panel színekben meg mindenben mint ami most van meg egy vagyon se szeretnék adni monitorért.

2021. szept. 21. 00:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 75 HZ-s van, de sokan mondják, hogy a 144hz jobb, hát, igazuk van. Jobban néz ki rajta, a mozgó kép, más előnyöd nem lesz belőle. Ha neked tetszik, vedd meg.
2021. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem látom konkrétan,hogy 60Hz-n darabos lenne a kép de ,ióta olvasgatok a témában pl az RDR2-ben jól belőve a grafikát mintha olyan lassúnak érezném pedig 6700XT kártyám van.De lehet már csak beképzelem magamnak nem tudom.
2021. szept. 21. 01:12
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg a Vsync-et ki/be kapcsolni, igazából nem darabos, a hz-n akadós-nak fogod látni, ha mondjuk, 25 hz-s monitorod van, olyan mintha 25 fps-el játszanál.
2021. szept. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Most nem látod hogy darabos lenne a 60Hz. De ha kipróbálod a 144Hz-et akkor utána annak fogod látni. Mint ahogy ha most levennéd 30Hz-re, az is darabos lenne.
2021. szept. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
1080p-ben 24col fölött pixeles.
2021. szept. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nekem 144Hz-es 27" FHD monitoraim vannak.

1440p-ről váltottam, ami 60 Hz volt.

A frekvencia elsősorban FPS játékoknál lényeg. Ezért vettem 144 Hz-eseket. Meg akartam tapasztalni a különbséget.

FHD-t meg azért, mert, ha nem FPS játékkal játszom, akkor 3 monitoron élvezem a panorámát.

És ezt a felbontást elviszi a kártyám gond nélkül.

Játéktól és beállításoktól függően, de 60 FPS fölött. És ehhez semmit nem kell minimumra vennem.


Nekem nincs gondom a pixelek nagyságával. De a 3 monitor miatt nem is fél méterről nézem őket.

A nagyobb felbontás fő előnye az volt, hogy a winen kisebbek voltak az ikonok, több dolog elfért a kijelzőn.

Játékok téren igazán nem volt érezhető. Legalábbis amelyik megfelelően skálázta az UI-t.

Illetve a 3 monitor miatt nincs gondom a hellyel sem.


Ettől függetlenül rengeteg játékórát beletettem az 1440p-s felbontásuba.

Teszt alapján vettem és nem bántam meg. Ma is egy nagyon jó monitor pedig már van vagy 7 éves.

Fáj is érte a szívem. Még nem tálaltam ki, hogy tudnám betenni 4. monitornak olyan játékokra, amikhez nem kell 144 Hz és panorámában sem jó játszani.


Ha hosszú távra tervezel és szereted az FPS játékokat, akkor mindenképp egy 1440p felbontású, 144Hz-eset vegyél.

Ha 1 monitorban gondolkodnék, akkor alább nem adnám.

Fentebb azért kicsit hülyeséget írtam.

Az FHD és 1440p között azért van különbség, ahogy a 4K is igencsak odatesz.

Viszont ez leginkább csak akkor fog kijönni, ha egymás mellé teszed a 2 vagy 3 különböző felbontású készüléket és azokon a megfelelő felbontású ugyanolyan tartalmat nézed.

Nekem nem jelent gondot a 4K TV-n játszott natív PS5-ös játék után leülni a PC elé, akár csak egy monitort is használva FHD-ban.


A dolog azért némileg túlspilázott és nem kell akkora feneket keríteni neki.


Neten rengeteg a teszt, magyarul is nézhetsz videót, mit tud a kártyád.

Én ehez mérten lőném be a monitor paramétereit. Ez a leggazdaságosabb számomra.

Ezért is vettem FHD-kat.

Most már lehetnének 1440p-sek is, mert VGA lett cserélve erősebbre.

Illetve nagyon gondolkodom egy ultraszéles ívelten, ami akár két monitorként is üzemelhet, de ezekből kevés van és eddig nem olvastam vásárlásra meggyőző tesztet róluk.

A 3 monitor azért lett, hogy ne a keret nélküli keret szélén legyen a kép közepe.

Mert lehet, hogy szinte nincs is keret, olyan vékony, viszont a kijelzőnek van körbe egy fekete sávja.


Sok sikert a döntéshez és vásárláshoz!

2021. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6/


Hát ha mondjuk 144Hz-t szeretnék akkor most ez a max összeg amit ki tudnék szorítani de ez is több lenne ugye még kalibrálás meg szállítási díj ára [link]

Szóval ennél meg az van,hogy csak 1080p a felbontása mint az én dell monitoromnak ami van a méretük az megegyező szóval kb egy előrelépés lenne a 60Hz-ről 144Hz-re csak nem tudom az ér e most meg pénzkidobást?Régen dell monitor előtt volt asus monitorom nem rosszak egyébként.

2021. szept. 24. 12:05
 8/22 anonim ***** válasza:

Kalibrálás minek?

Olyat kell venni, ami eleve jól be van kalibrálva.

Ezért kell teszt alapján venni.

Ott szokták nézni a kalibráltságot is.

Ha FPS játékhoz kell, akkor érdemes lehet lecserélned egy FHD 144 Hz-re. Ha HC-ban tolod.

Ha nem, akkor teljesen fölösleges most cserélned.

Én ilyen kicsit biztos, hogy nem vennék már.

De mindenkinek más az ízlése, ezért működik úgy a gazdaságunk, ahogy.

2021. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8/


Én mindent játszok ami tetszik,meg képet szerkesztek,netezek,filmet nézek ilyesmi. Kinek mi a kicsi szerintem jó méret a 24" átlátom nagyon nem éreztem hiányt se meg közel ülök a monitorhoz,még az 1080p vel se volt gondom csak fórumokon tolták belem a min 1440p meg sok col dolgot.

2021. szept. 25. 23:35
 10/22 A kérdező kommentje:
*belém
2021. szept. 25. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!