Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még bitcoin bányászatb...

Érdemes még bitcoin bányászatba belekezdeni és ha igen akkor mennyi és milyen kártyával?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 23:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem már etheriumot se érdemes hanem annál is kisebb altcoinokat. És 5-10 millióért vehetett hardvert ha jól keres. Van annyid?
2021. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11/


A megtaskarításom

2021. szept. 24. 12:07
 13/22 anonim ***** válasza:
Az egészet azért nem jó ötlet ebbe belealdozni mert nem biztos hogy az derül ki hónapok évek múlva hogy nyereséges volt...
2021. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Úgy érted, altcoinokat bányásznál? Nem biztos, hogy megfelelő az időpont, most sok bányász igyekszik szabadulni a rigjétől (amíg még magasan vannak a GPU árak, vagy készülnek a stakelésre). Gyakori, hogy még garanciális hardverek vannak az eladó rigekben (az sem ritka, hogy ezeket cégek, szolgáltató csoportok újként árulják, holott nem azok).

Amelyik rig már aránylag jól hoz, annak az ára 2.5-5 millió, utána határ az ég.

Megpróbálkozhatsz egy ilyennel, de most olyan magasak a hardver árak, hogy vége lesz a bányász szezonnak mielőtt még a rig visszahozná az árát, utána leesik a kártyák ára, a következő szezonban (évek múlva) meg már kevés lesz az egész riged. Még tavaly kellett volna beröffenteni egy jó riget. A bányászás is kicsit olyan, mint a tőzsdézgetés, el kell találni, hogy mikor érdemes beszállni, utána mikor kell kiszállni.

2021. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14/


Túl sokat gondolkodtam rajta akkor még mikor agyaltam 700EFt ből vagy 6 kártya meg lett volna.

2021. szept. 28. 23:14
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez teljesen igaz, túl sokat gondolkodtál rajta, és lekésted a bulit... de nyugi, én is így vagyok. Már régen el kellett volna kezdeni ezzel foglalkozni, de ilyen az ember... amíg lent voltak az árak a mindenkori csúcshoz képest, csak távolról ismerkedtél velük, most hogy fent vannak (viszonylag), jobban foglalkozol vele. Az emberek nagyrésze ilyen :)
2021. szept. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Semmirol se kestetek le. Rainbow chart btc, mivel folyamatosan egyre kevesebbet leeht kibanyaszni egyre noni fog az ar
2021. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Persze, bármikor bányászhat és tartogathatja a kibányászott coinokat és eladhatja, amikor egy újabb árfolyamcsúcs van. Addig is fizetnie kell a villanyszámlát. Továbbra sem mindegy, mennyit kell befektetnie, milyen drágák a hardverek, ami pénze van, abból mennyi és milyen GPU-k jönnek ki, milyen hardverrel bányászik és hogy meddig teheti (rövid időszakon belül nagyot nőhet a nehézség ha sokan bányásznak), vagy éppen egy coinra rövidesen megszűnhet a bányászhatóság (az Ethereum várható jövője, de más coinokkal is előfordulhat), a többi altcoinok jelentős árnövekedésére nincs garancia, és a többi. A rezsi sem mindegy. Most még talán olcsó az áram és a gáz (tudom, hogy nem földgázzal mennek a GPU-k), de a híreket olvasva nem biztos, hogy sokáig alacsonyan maradnak az árak. A gáz jelentős drágulását várják (a ruszkik kevés gázt adnak és jön a tél), sokan fogják kiegészítő fűtésre használni az elektromosságot, aminek az árát valószínűleg szépen emelni fogják. Nagyon sok tényező van ebben, amit figyelembe kell venni.
2021. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mondod mintha lenne olyasmi amire van garancia...
2021. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A bitcoin kod maga a garancia, ott van benne hogy kb 4 evente felezes... Jobban hiszek ebbe mit abba hogy a politikusok mit csinalnak a forintal es a forint vasarlo erejevel...
2021. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!