Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen chip hiányról beszél...

Milyen chip hiányról beszél mindenki?

Figyelt kérdés
Folyamatosan van raktáron minden termék, a gyártás is zökkenőmentes, annak ellenére, hogy a hírekben az ellenkezőjét állítják. Mégis, erre hivatkozva drágítanak mindenen. Most éppen az Apple a soros, aki erre hivatkozva emeli az iPhone 13 árát. Ha tényleg akkora chiphiány lenne, akkor hogyhogy minden megrendelésemet időben leszállítják? A hírek alapján a szalon autómat nem szabadott volna határidőre megkapnom, ezzel szemben még 3 héttel korábban is érkezett meg a kereskedésbe. Hogyan is van ez?

2021. okt. 13. 09:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy a leszállítást úgy értem, hogy informatikai kereskedésem van, amit elvi szinten érint a chiphiány... Hát, mi ebből semmit nem érzünk. Amit megrendelünk a nagykertől, az le is szállítódik.
2021. okt. 13. 09:19
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Lakossági oldalról leginkább a videókártyák és az új generációs videójáték konzolok kiszolgálásán venni észre.
2021. okt. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Próbálj meg gyártó által ajánlott áron VGA-t venni. A 3060 kb 150 körül kéne legyen, 300 körül meg is tudod venni, ha találsz raktáron. PS5 szintén. Az Apple nagyrészt saját chipekkel szereli az eszközeit (néhány kivétellel) ami kizárólag neki készül. Van chiphiány, nem is kicsi
2021. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az hogy nem kapsz, hanem hogy drága. Illetve autóipari beszállítóknal más a téma mert ott olcsón vesznek chipet így inkább más gépbe gyártanak ahol nagy a pénz mert van rá korlátlan kereslet
2021. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól még hogy te nem tapasztalod, van probléma. Autók terén is van rengeteg csúszás, te pont olyan típust foghattál ki ami kevésbé kelendő. Automatizálásban dolgozok, van PLC amire 30 hetes szállítási határidőt mondanak, vagy áll pl projekt mert egy fényfüggönyt 2-3 hónapra tud csak a beszállító hozni. De nézd meg pl. a videokártyákat, mi ment eddig (nem tudom most mi a helyzet), de korábban alig lehetett kapni nVidia 3000-es szériából videokártyát, el is kérték szépen az árát annak amit el tudtak adni.
2021. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pl vegyél pijuice hat-et raspberryhez ha tudsz. Legutóbb Kanadában láttam utoljára elfekvőben, Európában kb mindenhol kifogyott durván másfél éve. Nyugodj meg, hogy van chiphiány, az, hogy te közvetlenül nem küzdesz vele, nem jelent semmit.
2021. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami miatt nem érted, az vagy egyszerű tájékozatlanság, vagy komoly szövegértési probléma. (Vagy mindkettő.)

A hiány nem azt jelenti, hogy megállt volna a termelés. Ha valamiből n darabra lenne szükség, de csak n-m darab áll rendelkezésre, akkor azt mondjuk, hogy az adott termékből hiány van. Ez nem azt jelenti, hogy senkinek nem jut belőle, hanem azt, hogy nem jut annyi ügyfélnek, ahányan igényt tartanának rá. Erre a piac két módon reagálhat: vagy egyszerűen kevesebb vásárló tud hozzájutni ugyanolyan árak mellett (ez a ritkább), vagy az árak emelkednek addig a szintig, amilyen árszínvonalon a kereslet és a kínálat ismét meg fog egyezni. Piacgazdaság mellett ez utóbbi a jellemző.

Na, ez van manapság is.

Szó nincs arról, hogy most egyetlen technikai eszközt ne lehetne kapni. A kínálat csökkent, a kereslet nagyjából állandó, az árak ezért csúnyán megemelkedtek. Összehasonlításképp: én 2 éve vettem egy tabletet. Akkor volt 50 ezer forint. Most egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező táblagép 80 ezer környékén van.

2021. okt. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ami már raktáron van késztermék, azt neked kiszállítják.


Viszont az autógyárakban vannak gondok.

Hetekre leáll a termelés és/vagy kiesnek műszakok. (Két műszak helyett csak egy van, vagy még annyi sem.)

2021. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én azt hittem videokártya piacon a bitcoin miatti keresletmegugrás miatt nem bírták a gyártást. Amikor a bitcoin kezdett lecsengeni, akkor jöttek ezzel a chiphiányos marhasággal. Lehet, hogy igaz, de fura.
2021. okt. 13. 14:07
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

"Amikor a bitcoin kezdett lecsengeni"


Te még is miféle lecsengésről beszélsz? 😂😂😂

2021. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!