Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes most Gaming konfigot...

Érdemes most Gaming konfigot venni(1,5mil Ft.) vagy várjak még,esetleg a következő gen-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem az lenne hogy érdemes lenne most egy új Gaming konfigra beruházzak, vagy várjak még vele?


Tehát,szeretnék egy új aktuális Szettet összeálítani, az összes perifériákkal együtt (monitor,egér,bill,asztal,füles,szék)

Természetesen a konfiggal együtt ami kb elképzelések alapján eddig egy i9 11gen. És 3080Ti/3090 lenne.

(esetleg AMD, mindkettőből,bár Amdhez nem sok ismerettségem van,mivel eddig kb csak Intel/Nvidia konfigjaim voltak, az uccsó 15 évben.) (A következő téma az Intel/Amd avagy Nvidia/Amd, bár mint írtam nem vágom az Amd-t. Szerintetek?


Minderre 1,5 vagy nagyonmax 2misim lenne. És 2k 144min Fps-re szeretném ,természetesen játékra használni, a köv min. 3-4 évben.

Haverok szerint most lenne itt lassan az ideje, mivel szerintük most kezdenek normalizálódni az árak/értékarányok.



Véleményem szerint viszont a gen végét járjuk, és nem szeretnék pont a vonat végén úgymond felszálni ha nemsokárra jön a next gen.

Ti szerintetek, várjak, vagy vágjak bele?

Tanácstalan vagyok.


Köszönet mindenkinek aki válaszól/t :)



2021. okt. 19. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Vágjak bele
Várjak még
Egyéb,(kommentben leírom)
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:

Az i9-11900K az kisebb katasztrófa amúgy.. :)


A 11 gennek sajnos/szerencsére vége, valahogy október végén mutatják be a 12. gent,november vége-december elején kerül a boltokba - ha kapható lesz.

Ebből lesz olcsóbb DDR4-es és drágább DDR5-ös, de utóbbiba is legfeljebb két generációnyi processzor megy majd mert utána ismét foglalat csere :D


A pletykák szerint a 12. gen játékra nem lesz jobb, mint a 11 de erről biztosat csak november 7 után fogunk tudni, akkor jönnek az első tesztek.


Az AMD oldalon az 5000-res Ryzenek nagyon jók, január-március között érkezik egy felpumpált változat ami a játékokban állítólag jobb lesz, mint a mostaniak de ezzel az AM4nek is vége, ősszel jön a Zen4 és az új foglalat.


Annyi biztos, hogy most a processzorok a játékok igényeihez druván erősek, akár 11gen Intelt akár AMD-t veszel a processzorerőben nem lesz problémád a következő 2-3-4 évben, még RTX3090 mellett sem.


Ha kivárod a 12-gent és játékokra nem lesz ideális akkor feleslegesen vártál. Ha kiváros a következő Ryzen generációt ami valamikor az első negyedévben jön majd az ugyanúgy korszak vége, mint a 11gen.. :)


Ez a szitu mindenhogy sz@r.


Esetleg AMD oldalon annyit meg tudsz csinálni, hogy most veszel egy combosabb lapot meg egy 5600X-et és jövőre cseréled a processzort, ennyi előnye lehet a "vörös" oldalnak.


Én nem szívesen lennék most új beszálló egyik platformra sem :)

2021. okt. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Szégyen, hogy egyesek milliós gépekre költenek, csak azért, hogy játsszanak vele. Szégyen!
2021. okt. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szégyen? Más meg sportkocsira költ tízmilliókat, csak mert azt élvezi. Ne te mondd már meg kinek mi lehet a hobbija, vagy mennyit költhet rá.
2021. okt. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az más kedves hármas, mert külföldön mindenki gazdag. Magyarország más.
2021. okt. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon nincsenek sportkocsik? Luxusautók? Jól keresők... ugyan..
2021. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Várni lehet az örökké valóságig, egyelőre nem úgy néz ki a dolog, hogy csökkenni fog bármi, de ha a mostani konfigod még bírja, várj vele szerintem is.


Én procinak 5800X-et javasolom, 5600X is elég, de kitudja mikor jön jól az erősebb proci.(esetleg várd be a ddr5 ramokat)

2021. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jelenleg a videokártyák brutálisan magas árazása a gátja a gamer gép építésének. Kérdés, hogy van-e olyan indok, ami miatt a jövőben olcsóbbak lehetnek ezek a hardverek? A válasz egy szimpla nem. Több indokból is magasak az árak. Nagy a kereslet, gyenge a gyártókapacitás, nincs elég nyersanyag, nagy a konkurencia a termékekért (főleg a bányászok akik ezeket a brutális összegeket is simán kifizetik,mert megtérül nekik)


Szóval ennyi pénzből én inkább rámennék pl az új PS VR-ra, és hagynám, hogy ott dögöljön meg a PC, ahol van...

Persze aztán ott van az is, hogy ha pc-s játékot játszol, pl fps játékok, akkor nincs alternatíva. Lehetetlen sokunknak élvezni egy kontrolleres call of duty-t például.


Szóval ha erős gépet akarsz venni, akkor nincs értelme várni, mert olcsóbb úgyse lesz...

Nagyobb kérdés tényleg az, hogy akarj-e egyáltalán gamingre pc-t venni...

2021. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja,és még annyi, hogy igen,a generáció végén kárunk. De a játékok nagyon videokártya igényesek inkább. A jelenlegi csúcs 8 magos proci (ryzen 5800X) bőven elég lesz a következő generációs csúcs videokártyákhoz is. Főleg 4K-ban, de 1440p-ben sem lesz processzorlimit. Ez legalább 4-5 évet jelent az alaplap-proci-memória hármasának.
2021. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy 100ezer Forintos gép is viszi a call of duty-t, még ha csak 60fps-ben, akkor az miért nem jó... 🤦‍♂️
2021. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

LOL, ha a legújabb Cod-ot csak 1080p-ben akarod futtatni ultrán 60 fps-el, egy 1660 Super GPU ahhoz sem árt. Egy olyan most 250k körül kezdődik... érted, csak a videókari magában. És akkor olyan úri huncutságokról mint 4K még nem is beszéltünk.

Nem tudom miért kell hozzászólni valamihez ha láthatóan fingod sincs. Értem én, hogy csak trollkodni akarsz, de valami politikai topicban tízszer ennyi érzelmi reakciót tudsz kicsikarni tizedennyi erőfeszítéssel. Ha már máshogy nem kapsz emberi figyelmet.

2021. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!