Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 4 éves gépemre nem tudom...

4 éves gépemre nem tudom feltenni a Windows 11-et, míg haver a 12 éves gépén használja probléma nélkül? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Nekem 7-ik generációs i7-em van, 16GB ram, 1tb ssd, de a telepítő panaszkodik a TPM-re, a biztonságos rendszerindításra és a processzorra is.


Haveromnak meg a 12 éves Core2-es gépén 8GB DDR2 rammal és 500GB SSD-vel minden gond nélkül fut.

Hétévégén voltam nála, használtam a gépét, Chrome-ban simán 7-8 ablak nyitva, Youtube 1080p-s videókat viszi, fullHD-s monitorral és semmi akadozás.


1 éves gamer laptopja van, de azt csak játszáshoz használja, sulihoz meg minden máshoz azt az őskövület gépet használja.


Azt mondja Office-hoz meg netezésre, filmezésre bőven alkalmas még.

Hivatalos megjelenés napján tette fel a 11-est, mutatta hogy a frissítések is gond nélkül mennek rá, nincs vele gond.



2021. okt. 21. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak papíron kell hozzá TPM, a gyakorlatban nem.


Ha tényleg Win11-et akarsz akkor pl.:


[link]

2021. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Microsoft: Így telepítheted fel a Windows 11-et TPM 2.0 nélküli gépre is [link]


"Ezek szerint a felhasználóknak mindössze csak a regisztrációs adatbázisban kell egy kulcsot létrehozniuk a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup ágon AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU néven, majd ennek értékét 1-re állítaniuk. Ennek hatására ugyanis a Windows 11 frissítőasszisztense nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagyja " a TPM 2.0 és a processzorcsalád és -modell ellenőrzését", és ezek megfelelőségének hiányában is lehetővé teszi az áttérést az új rendszerre."

2021. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2. És ugyanúgy megkapja a frissitéseket? Ugyanez a gondom, de ez három éves gép.
2021. okt. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Lesznek még neki problémái a 11-el... ;P
2021. okt. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#3

Igen, pont a héten került nyilvánosságra, hogy bár azt mondta az MS, hogy az így telepített gépeken nem lesz windows update, mégis megérkeztek a havi frissítések a héten. :)

2021. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Cseréljetek gépet és mindketten elégedettek lesztek.. ;-P
2021. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Eddig az "újraskinezésen" kívül tök ugyanaz és ugyanazt tudja, mint a 10. Kíváncsiságon túl nem volt sok értelme váltanom.
2021. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

de legalabb mar ez az utolso windows nem lesz tobb csak mindeg frissitik...


ja hogy ezt mar sokszor halottuk?

valoszinu a divatos atnevezes miatt van ez csak


csak minek kell olyant allitani hogy "nem lesz tobb"

Mintha valami tokeleteset keszitettek voln amitol sose kell majd jobb


jo hogy a mai vilag kataszrofak a vr t nagyon visszafogtak de a jovo az lesz hogy VR lesz minden mint a sci - filmekben

vagy a valosagba vetitik ki 3D ben vagy pedig szemuvegbe, vagy agyunkba stb.

2021. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8: Szakmailag jó döntés volt egy egységes windows 10 kitalálása, a release és felhasználó management szempontjából. Legfejjebb azt kellett elérni, hogy ugyan frissítsd már a tavalyelőtti windows 10et idei windows 10-re, nem pedig azt , hogy "ugyan 7ről válts már 10re, de 8ról is, de 8.1-ről is, de aki még mindig xp-n van vegyen má' gépet, de , de...." Szétaprózódik a felhasználói bázis, ha 60 féle OS van a piacon.
2021. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Thunderfairy ***** válasza:
Nyugodtan maradj a Win 10-nél szerintem. Úgyis elöbb vagy utobb de váltanod kell majd.
2021. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!