Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a tenedő ha az alaplap...

Ladanyizsoltsam kérdése:

Mi a tenedő ha az alaplap csak floppyról enged biost frissíteni?

Figyelt kérdés

alaplap:GA-Q35M-S2 (rev. 1.x)

most jelenleg a legelső bios van rajta az F1

a bios frissítés oka az hogy nem birok win10et felrajni csak win7-et és a bios frissítés elvileg megoldja

jelenleg nem rendelkezem floppyval igy gondolom csak windowsból tudnám frissíteni



2021. okt. 27. 16:27
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Engedi az pen drive -ról is. Csak vagy FAT/FAT32 fájlrendszer legyen a pen drive -on.

Működik még merevlemezzel, ugyan ezen feltételekkel. Illetve ha jól amlékszem optikai meghajtóról is. Csak ott nem tudod lementeni a régi BIOS fájlt bár szerintem ez nem is szükséges.

2021. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az utóbbi 12 évben nem jutott időd biost frissíteni..?

Mostmár neis legyen.

2021. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2es mivel használtan vettem 1napja ezért jó hogy eddig nem frissítettem
2021. okt. 27. 20:26
 4/8 A kérdező kommentje:
1es próbáltam de csak a Floppyt írja
2021. okt. 27. 20:27
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
Akkor marad a Windows.
2021. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg lehet ezt csinálni a BIOS-ból.

1. letöltöd egy üres könyvtárba a bios fájlt a gigabyte honlapjáról(ez gondolom, már meg történt)

2. ez egy tömörített exe fájl, amit futtatnod kell, hogy kibontsa a tartalmát

3. ha ez megvan, kapsz 3 fájlt, amiből neked a "Q35ms2.F7" nevűre lesz szükséged

4. formázz meg egy pendrájvot fat32-re, majd ezt a Q35ms2.F7 nevű fájlt másold rá

5. a pendrájvot dugd egy usb portba, majd indítsd újra a gépet

6. induláskor lépj be a biosba

7. ha ott vagy, nyomd meg az F8 billentyűt, erre el fog indulni a Q-Flash Utility

8. itt a menüből az "Update BIOS from Drive" menüpontot válaszd

9. ezután egy listát fogsz látni, ahol lesz egy HDD kezedtű sor ezt nyisd meg egy enterrel

10. itt fogod találni a pendrájvra felmásolt bios fájlt, menj rá, üss egy entert és frissítődik a bios.

Épp a héten csináltam egy hasonló 775-ös alaplappal.

2021. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen holnap megprobálom
2021. okt. 28. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb megoldás:

Fogod az ssd-d, átviszed egy haverhoz, az ő gépén felrakjátok a windowsd az ssd-re, hazaviszed, beszereled, kész.

W10-et már nem érdekli különösebben a hardverkörnyezet változása. Újrakonfigurálja magát, és megy.

2021. okt. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!