Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Toshiba HDD-k megbízhatóság...

Toshiba HDD-k megbízhatóság szempontjából milyenek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom hogy manapság már "konkrét márkáról" nem lehet beszélni, hanem inkább gyártó adott termékcsaládjáról.

Például a "P300-as széria" mennyire megbízható? Ilyet néztem ki:

Toshiba P300 3.5 6TB SATA3 (HDWD260UZSVA)

Megbízhatóság szempontjából inkább vegyem ezt: Western Digital RED NAS 3.5 4TB 5400rpm 256MB SATA3 (WD40EFAX)

Tudom hogy NAS-be való, biztonsági mentésre lenne használva és annak az esélyét szeretném minimalizálni (mások véleményét, tapasztalatát kérve), hogy "hirtelen tönkremenjen, gyártási hibás legyen. Kizárni tudom nem lehet, minimalizálni szeretném.



2021. okt. 31. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható de a p300 4 terasom van brutál lassu, kerüld el. A 6 terast nem tudom .
2021. okt. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom ha csak írás lesz, adatmentés, visszaolvasás nem igazán, akkor (annyira) nem számít a lassúság, vagy számottevően lassú minden szempontból?
2021. okt. 31. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha 3.5'-ös HDD-t veszel, akkor 7200rpm legyen, sokkal gyorsabbak. Egyikkel sincs tapasztalatom, ennyit tudtam segíteni.
2021. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Olvasás tuti, írásra használhatatlan. A nasba tettem bele olyan feladatokra hogy System backup etc ami a háttérben megy és lehet lassú mert ilyen tetű hddt életemben nem láttam.

Seagate Barracuda van sok, az tuti.


Bár a legjobb lenne cmr meghajtó de ha csak backupra kell akkor az smr Seagate Barracuda tokeletes lesz neked.

2021. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Végül is csak idő kérdése. Ha téged nem zavar, és egyébként sem akarod másra használni, akkor tökéletes választás.
2021. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 2 TB-os Toshibám van, idén lesz 5 éves, teljesen jó.
2021. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
WD Red-et NE vegyél az smr miatt. Vjszont a WD Red Plus más cmr-es azt vedd nyugodtan. Seagate-ből az IronWolf termékcsalád a NAS kompatibilis merevlemez nem a barracuda ( [link]
2021. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg hogy CMR legyen, ne SMR
2021. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gondolom a 6 TB az SMR miatt olcsóbb, ilyen árfekvésben (arukereso.hu oldalon) nem találtam még egy 6 TB-s lemezt.
2021. nov. 1. 08:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem is kell backupra hasznalod, nem napi szinten így tökéletes lesz az smr. Csaka toshiba 4 terasara írtam hogy még teli másolni is sok idő annyira lassu.ugynaez seagateban már 3* gyorsabb
2021. nov. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!