Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kisvárosi szerverteremben...

Egy kisvárosi szerverteremben nyitva van az ablak klíma helyett, ez rendben van?

Figyelt kérdés
Váratlanul beneztem, valamit kellett csinálni a szerveremen, akkor láttam. Oke, hogy így 16 fok van, de normális ez? Eső nem esik be, de azért na.
2021. nov. 15. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon attól függ, mennyire "komoly" az a szerverterem. Van amelyikbe be sem tehetnéd a lábad (csak az ott dolgozók egy szűk köre) a karbantartást pedig külön helyésgből végezheted, a termen nincs ablak, csak szellőztető rendszer ami beállít egy fix hőfokot és páratartalmat, tűzgátló biztonsági ajtó választja le és a tűzvédelmi rendszere is valami speciális cucc azt hiszem.


És nyilván van az egyszerűbb, amit kisebb cég üzemeltet és kb az megy be aki akar és a biztonsági előírások is lazábbak és a költséghatékonyság érdekében "ha meleg van kinyitjuk az ablakot". :) Technikailag amúgy ha SZÁRAZ hideg van kint, akkor semmi gondot nem okoz, persze a nyirkos, párás levegő már kevésbé jó, mert (csak egy egyszerű példát mondjak) a fémek nem annyira szeretik. :) (csatlakozók/érintkezők korróziáját segíti elő)


Tehát alapvetően nem egy ideális helyzet, de feltételezem ezért a teremért nem is fizetsz havi 20eFt-ot, mint úgy általában amennyibe kerül egy terembérlet. (persze az ár függ a fogyasztástól, a szerver(ek) mennyiségétől, hány ip cím, stb... szóval mondjuk ezt induló árnak).

2021. nov. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is.

Mondjuk nálunk azért, mert elromlott az ablak, a karbantartónk meg tartósan beteg, de ez más kérdés. :D


Egyébként: ha biztosítva van a csapadékmentesség, és a tartósan alacsony hőmérséklet, akkor ez miért is baj? Lehet, hogy nem egy high-tech megoldás, de legalább nem fogyasztja feleslegesen az energiát.

2021. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni az alábbi topik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

#2-es hozzászólásában belinkelt anyagokat - eléggé tág kereteket határoznak meg egy szerver üzemeltetése során.

2021. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 Ez nekem is új infó volt (mármint nem gondoltam volna, hogy a 80% is ideális lehet még).


Ellenben:

[link]

Az ország túlnyomó részén (jelen hozzászólás írásának pillanatában) átlépi ezt a határértéket, tehát a szellőztetéses megoldás nem épp ideális egy szerverteremnek. Amúgy a másik fő ok, hogy a kinti poros levegő sem tesz jót, tehát normális helyzetben egy teljesen pormentes közegben vannak elhelyezve.


De mint mondtam az #1 hozzászólásomban: szerverterem és szerverterem között is nagy különbségek vannak. Mindegyiknek van létjogosultsága, mert pl a drága, agyonbiztosított szerverteremre lehet nincs szüksége annak, aki csak az otthoni NAS-t akarja valami normális környezetbe helyezni, amit biztosan elér mindig.

2021. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Télen még csak csak elmegy ha nincs hófúvás és a padlón nem olvadozik arasznyi hó..

Nyári 38°C melegben (árnyékban) nem tudom hogy a nyitott ablak mennyire hűt..?

2021. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ablak félig nyitva, kitamasztva egy műanyag flakonnal, kikötve a kililncsre egy hálózati kábellel. Vegulis biztosnak tűnik, ha nem esik vízszintesen nagy szélben az eső, vagy a hó. Nem tudom mit aggódom, csak olyan szokatlan volt a látvány. Nem tudom, mennyit fogyaszt a klíma (ha jól láttam egy mezei szoba klíma volt felszerelve), de vegulis jó ötletnek tűnik így tartani a 16 fokot.
2021. nov. 15. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!