Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják PC-tisztításnál,...

Miért mondják PC-tisztításnál, hogy nem szabad hagyni, hogy a ventilátor kipörögjön?

Figyelt kérdés
*sűrített levegő

#hűtő #VGA #hardver #CPU #sűített levegő
2021. nov. 16. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Elhozod hozzám és úgy megfújom, hogy széttörnek a lapátjai.

Szóval lehet rosszul is csinálni.

Amúgy piszok jó hangja van, amikor visít!

Egy kukára valóval megcsináltam..

2021. nov. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra célzol, hogy valaki kompresszorral csinálja őrült módon? Én figyeltem rá, hogy ne pörögjön fel.
2021. nov. 16. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Gyanítom azért, mert ha te forgatod, azzal feszültséget termelsz, ami visszajut az alaplapra. Ha az alaplapon nincs védelem a ventilátorról érkező feszültségtüske ellen, akkor károsíthatja azt.
2021. nov. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt szoktam mondeni hogy a gőzborotvával való tisztítás árt az alaplapnak.

Kifejtsem miért? ;)

2021. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
tipp: arra van tervezve, hogy az egyik irányba forogjon, ha rosszul fújod és a rosszirányba pörög, akkor eltörik
2021. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1/5

"Arra célzol, hogy valaki kompresszorral csinálja őrült módon? Én figyeltem rá, hogy ne pörögjön fel."

Persze.. Ráadásul nekem olykor 15bárom van.

Odarakom az ujjam, azért hagyom pörögni, hogy mindenhonnan kifújja.

Azért a lapátokra szokott rakódni, ami így nem is jön le, előtte alkoholos fülpálcikával "lesikálom", utána jön a levegő+ujjfék..

2021. nov. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha megforgatod a ventilátort, akkor dinamóként működik, vagyis áramot termelsz. Az alaplapon a legnagyobb feszültség 12V, persze valamivel többet kibír, de nem annyit, mint egy megfújt ventilátor által termelt feszültség.

Ha sűrített levegővel megküldesz egy ventilátort, az akár több ezres fordulatszámra is felpöröghet, ami jelentős feszültséggel jár, egyes esetekben akár tönkre is teheti az alaplapot.


Persze ha kihúzod a ventilátor csatlakozóját az alaplapból, akkor úgy fújod, ahogy akarod, csak el ne törd. Annyi hogy utána ne felejtsd el vissza dugni a kábeleket.

2021. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb így van, ahogy a többiek írták. Csak nem az alaplapot sütöd meg, hanem a ventilátor meghajtóáramkörét. De ahhoz is valami iszonyat sebességgel kellene tekerni.
2021. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!