Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fog lejjebb menni a videókárty...

Fog lejjebb menni a videókártyák ára?

Figyelt kérdés
Most szinte az egekben van

2021. nov. 19. 15:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre nincs rá nagy kilátás.
2021. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az elkövetkező fél évben nem valószínű.
2021. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Sajnos siralmas, hogy olyan kártyák mennek ma is amik 2 éve érték a felét, mint ma (tehát ma rég annyit sem érnek)
2021. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az egész PC piacnak lőttek, a chiphiány az egész X86-os alapú PC építést szerintem haza fogja vágni, meg vannak számlálva a napjai.(Apple "dörzsöli" a tenyerét, M1-es gépek teret fognak nyerni ilyen árak mellett)

Amúgy minimum 3 év szerintem, de akkor sem biztos, hogy lejjebb menni.

2021. nov. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4: Szerintem a hiány nem azt a szektort érinti, amiben az apple érdekelt lenne. Nem a home office pc piac érzi a hiányt, hanem a gamer szegmens. Egyelőre gaming téren az apple hogy is mondjam... elmaradott :)
2021. nov. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#5.Nem csak a gaming szegmensben van ár növekedés, nézd meg mennyibe kerülnek a Ryzen-k most.

Ott pedig igen is érdekelt az Apple, munkába elég jól teljesítenek.


A gaming szekció szerintem belátható időn belül meg fog szűnni, és luxussá fog válik, a konzol szépen át fogja venni a teljes szeletet.

De nem vagyok jós persze, de nagy átszervezések fognak kelleni hozni, viszont pl. USA nem engedi hogy átszervezzen az Intel Kínába. A problémák itt kezdődnek.

2021. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
6: A problémák még mindig ott vannak, hogy a világon kb 3 gyár van és nincs kapacitás (lásd TSMC). Ezen nem változtat ha az intel kínába jár kuncsorogni.
2021. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is most kapja a kegyelemdöfést a PC-s gaming. De a bányászoknak sem lesznek ám új kártyák, mert így hamar el fogunk jutni oda, hogy az új fejlesztésekből nem fognak 3D grafikus kártyák készülni (a régiek ugyanakkor kifutnak). Mennek majd a GPU-k a konzolokba és a gyártók saját szerverközpontjaiba (például a Geforce NOW felhős gaming szolgáltatásához).

A következő ami szétcsesződik majd, a CPU piac lesz. Nem lehet majd külön CPU-t kapni (és vele együtt más külön alkatrészeket), hanem csak komplett számítógépeket.

Utána a következő fázis az lesz, hogy az otthoni PC-k, konzolok is megszűnnek (értelmét veszti a használatuk) és mindenkit felhőből szolgálnak majd ki, minden feladatra (munka, szórakozás, játék). Lesznek gyenge hardverrel felszerelt olcsó cloud kliens eszközök és elő lehet majd fizetni virtuális gépekre. A nagyvállalatok egyértelműen ebbe az irányba terelik a világ felhasználóit. Ez az érdekük, mert akkor mindenki nekik fog fizetni és nem lesz kalózkodás, warez, másolt filmek, zenék.

Szerintem ezen az évtizeden belül véghez viszik ezt a tervet.

2021. nov. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8: Az a baj, hogy ezt már kb 20 éve is megmondták, szinte ugyanezekkel a szavakkal. Nem lesz pc, vékonykliens lesz és felhő. Mára köszöni, de még mindig létezik a PC.
2021. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9: Ezt én is tudom, de eddig még nem volt ilyen helyzet, mint most (összeomlott beszállítói lánc, chiphiány, kriptopénzbányászat, őrült árak).
2021. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!