Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyám erős de mégse...

A videókártyám erős de mégse megy a játék, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagy örömmel megvettem a forza horizon 5-öt és arra lettem figyelmes, hogy közepes alacsony és még a legalacsonyabb grafikán is laggol, akadozik.


A gépem specifikációja:

Processzor: Intel core i5 8400 2.80GHz

Memória: Corsair 8GB Single Channel 2400Mhz

Videókártya: NVIDIA GeForce GTX 1660 (EVGA)


A játékot HDD-re telepítettem nem tudom ez számít e bármit.


Mi lenne a teendőm?

Kell valamit vennem a gépbe?

Nagyon boldog lennék ha megoldódna a probléma. Előre is köszönöm.


2021. nov. 22. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A ram ami iszonyat kevés, amiatt lesz, így mindig a HDD-hez kell nyúlnia.


Ha neten megnézed még egy 1050Ti-n is tartja jóformán a 60FPS-t alacsony részletességgel.


Tegyél még 8GB ramot a gépbe és 99% megoldódik a gond.

2021. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az előző írta, ma a 8GB már kevés.Minimum a 16GB ram.Viszont szerintem azért így is elkellene fusson, videókártya driver fent van?
2021. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
+8gb
2021. nov. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
+8gb ram, meg egy stabil, megbízható videókártya driver.
2021. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
VGA driver nélkül el se indulna a játék, nem mellesleg megjegyzem, hogy FH5 indítás előtt ellenőrzi milyen driver van fenn, mikor megjelent előtte pár hetes driver volt fenn, arra jelezte pl hogy nem elég friss, töltsem le az akkori pár napos drivert.
2021. nov. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tedd fel az MSI AfterBurner programot azon belül a RivaTuner segítségével ki lehet íratni vele játék közben, hogy melyik komponens mennyire van terhelve. A profi tesztelők is ezt a progit használják. Ha A 8GB RAM-ot csutkára megzabálja, akkor tuti az lesz a gond, ha nem akkor valami más.


Itt egy videó hogy kell beállítani a programot helyesen: https://www.youtube.com/watch?v=OZx8PbFmeEM

2021. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Létezhet hogy HDD bottleneck történik, keress rá YT-n mert vannak már olyan címek amiknek gondot okoz a HDD.

Ha már a füleddel hallod hogy a HDD teper mint gép egyfolytában de nincs FPS vagy magas a render idő akkor ennyi.


Persze #6 jól mondja, MSI Afterburnel és monitorozni a komponensek kihasználtságát.

Ha a %-is értékek jók mindenhol mégis magas a frametime akkor a HDD.

2021. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam is HDD-ről fut, semmi gond nincs vele, szóval ha egy átlag 7200-as HDD akkor elégnek kell lennei.
2021. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
RAM zabáláshoz még rivatuner se kell. Feladatkezelőben is jól látszik. Ctrl+shift+esc
2021. nov. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A +8 GB memória akkor lesz jó, ha ugyanolyat vesz, mint ami most is benne van és dual channelben használja, tehát a megfelelő slotba teszi. Ha már nem kapható ez a típus, akkor inkább egy 16 GB-os KIT-et vegyen.
2021. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!