Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-> GPU Túl melegedés,...

PC-> GPU Túl melegedés, leállás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Random játékoknál felfő a kártya és leállítja teljesen a gépet, utána egyből próbálna újra indulni, felvillannak LED-ek meg megindul a venti de ki is nyomja ismét majd megint próbálkozik, addig míg gondolom normál hőfokig nem csökken le a VGA.


de az benne a furcsa.. hogy CoD Warzone, Forza Horizon 5 hosszabb idő után sem csinálja ezt.. 60-70 nagyon max 75 fok körül megy a VGA (pl. forza ment 8 órán keresztül és semmi nem történt) De Unreal Engine vagy Unity Engine-s játékoknál vettem ezt észre, Phasmophobia, Ranch simulator, theHunter etc..

1 órát se bír ki és lekapcsolja magát a gép, CPU normál 50 fok, viszont itt a gpu már 80 fölé megy kb. 90 körül lövi le, és akárhogy veszem fel Afterburnerbe max-ra a ventik sebességét nem tudja 80 alatt tartani úgy sem..


-Intel Core i5 10400F

-Asus Prime B460M-A

-2x8gb Kingston DDR4 2667Mhz RAM

-GIGABYTE GeForce GTX 980 WINDFORCE 3X Gaming OC 4GB GDDR5 256bit GPU

-FSP 600w PSU (80 plus bronze)


Nem régiben került bele az új lap+proci. Előtte Asus H110M-K lap és Intel Pentium G4600 Dual-Core 3.6GHz LGA1151 proci volt benne és ezekkel egyszer sem csinálta, gép nyílván újra lett rakva. Windows, minden driverem is up-to-date.


(Nem zavaró, csak nem értem, hogy egy optimalizálatlan 150 fős multiplayer fps nagy igényü játék miért nem csinálja ezt míg egy kis semmi játék meg igen..)


Bármi ötlet vagy hasonló tapasztalatot szívesen meghallgatnék :)



2021. nov. 29. 15:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az is lehet még, hogy a táp sem elég...


egyébként meg tök jól leírták előttem. cpu is vissza foghatja és nem minden játék használja ki teljesen a GPU-t.


Ha igazán meg szeretnéd izzasztani arra ottvan a furmark: [link]

2021. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
#10 ahham akkor ezért volt az hogy előző procival 2 óra forza után mintha elfogyott volna a ram és nem töltötte be pályát vagy nagyon szaggatott.. szóval a forza proci igényes játék és a warzone is inkább proci igényes? mert hiába vettem le lowra még a rendert is szaggatott, új proci óta meg ott is mint a vajon menne a game... szóval ezek a fis-fos simulator meg phasmophobia játékok vga igényesek és ott jön ki a baja hogy eléri a limitjét
2021. nov. 29. 16:19
 13/21 A kérdező kommentje:
11# hát szerintem itt a gpu fogja vissza a cpu-t mert vadonatújan vettem a procit meg 10 gen i5 elégnek kéne lennie.. viszont a gpu használt meg csak egy gtx980 és lehet az a félig haldokló venti húzza vissza a dolgokat
2021. nov. 29. 16:21
 14/21 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Meg indítottam egy korlátlant 1920x1080 ba 8x MSAA val fullscreenbe postfx meg mindennel bekapcsolva max 84 fok lett 99% os használtsággal proci meg csak 46-51 fok

2021. nov. 29. 16:32
 15/21 anonim ***** válasza:

Nyilván mivel furmark kb semmit sem csinál cpu val. Ha ez önmagábaan hoszabb ideig stabilan fut akkor valami más is bleszólhat a dologba.


Lehet hogy a ház sem szellőzik rendesen. Dobj be még egy CPU stress tesztet is és nézd meg úgy mi történik ha úgy futtatod egy ideig. Egy perces teszt nem jelent túl sok mindent.

2021. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Most megpróbáltam a tipped, lekorlátoztam 75 fps-re mivel 75hz a monitorom, lentebb vettem grafikát és 1 óra game után nem ment 74 fok felé de még így is sokallom kicsit a forza 60-65 fokjához képest :D Valószínüleg az lesz hogy beviszem ventit megcsináltatni meg újrapasztázni karit
2021. nov. 29. 17:37
 17/21 anonim ***** válasza:

A régi procid kevés volt ehhez a VGA-hoz. Az új bőven meghajtja. Csak az a nem mindegy, hogy a játékok hogy hajtják.

Láthatólag amelyik játék jobban hajtja, annál jobban bírja.

Ez azért lehet, mert a középső ventid szorul. Ha elég kakaót kap, akkor képes elégségesen hűteni. Ha viszont lájtosabb a játék, akkor nincs meg a villány, hogy leküzdje szorulási kényszerét. Ez ráadásul a szorulás által keltett súrlódási melegedés mellett extra melegedést is okoz. A villanymotorok tekercsei terhelésnél melegednek.


A kártya megcsináltatása jó ötlet. Jó kis kártya a 980.

2021. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A 75 fps korlát maradjon később is. Kivéve persze, ha valami nagyon kompetitívet nyomatsz (bár akkor meg 144 hz monitorod lenne)


Pasztázás és venticsere ok


Ventit általában csak kitben, összekötve lehez kapni. Ha-n hirdet egy srác, érdemes lehet megkeresni.


Én két helyen keresném még a hibát: házhűtés és ventilátor profilok.

1: kösd a házventilátorokat a GPU hőmérséklethez. Ezt pl argus monitorral tudod megtenni. 60 fok felett mehetnek 70%-kal, 70 felett 100-zal (én az ilyen lépcsőzetes profilgörbét szeretem)

Processzor és a többi elem nem szokott megfőződni amúgy.

Videokártya ventilátorát pedig asaját szoftverében vagy afterburnerben állítsd be... itt nem tudom mit javasoljak,mert nekem ezt nem kellett még állítanom. Remélhetőleg pasztázás után neked is rendben lesz.

De valami hasonlót érdemes, mint a házventiknél.

2021. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nahh, megvan

[link]

Nyilván ez csak a végső megoldás.


Argus monitor pedig 30 napos progi,de RunAsDate progival be lehet hazudni neki a dátumot, ami nem szép dolog, szóval vedd meg, ha tetszik.

2021. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!!! :D Pasztázást ma intézem is, és igen, észrevettem hogy forzánál megforgatja az összeset és túl megy azon hogy ne akadozzon, viszont a többinél pont nem viszi fel a sebességet pedig azt hittem ez hőfokhoz van kötve és aszerint állítja automatikusan a sebességét.
2021. nov. 30. 00:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!