Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC-> GPU Túl melegedés,...

PC-> GPU Túl melegedés, leállás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Random játékoknál felfő a kártya és leállítja teljesen a gépet, utána egyből próbálna újra indulni, felvillannak LED-ek meg megindul a venti de ki is nyomja ismét majd megint próbálkozik, addig míg gondolom normál hőfokig nem csökken le a VGA.


de az benne a furcsa.. hogy CoD Warzone, Forza Horizon 5 hosszabb idő után sem csinálja ezt.. 60-70 nagyon max 75 fok körül megy a VGA (pl. forza ment 8 órán keresztül és semmi nem történt) De Unreal Engine vagy Unity Engine-s játékoknál vettem ezt észre, Phasmophobia, Ranch simulator, theHunter etc..

1 órát se bír ki és lekapcsolja magát a gép, CPU normál 50 fok, viszont itt a gpu már 80 fölé megy kb. 90 körül lövi le, és akárhogy veszem fel Afterburnerbe max-ra a ventik sebességét nem tudja 80 alatt tartani úgy sem..


-Intel Core i5 10400F

-Asus Prime B460M-A

-2x8gb Kingston DDR4 2667Mhz RAM

-GIGABYTE GeForce GTX 980 WINDFORCE 3X Gaming OC 4GB GDDR5 256bit GPU

-FSP 600w PSU (80 plus bronze)


Nem régiben került bele az új lap+proci. Előtte Asus H110M-K lap és Intel Pentium G4600 Dual-Core 3.6GHz LGA1151 proci volt benne és ezekkel egyszer sem csinálta, gép nyílván újra lett rakva. Windows, minden driverem is up-to-date.


(Nem zavaró, csak nem értem, hogy egy optimalizálatlan 150 fős multiplayer fps nagy igényü játék miért nem csinálja ezt míg egy kis semmi játék meg igen..)


Bármi ötlet vagy hasonló tapasztalatot szívesen meghallgatnék :)



2021. nov. 29. 15:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi alapján állít sebességet.

A 6800XT-men is 3 venti van.

Ugyanannál a játéknál van, hogy 64 fokos a GPU és 1800 körül járatják a ventiket. De abban a játékmenetben végig.

Máskor meg felengedi 70 fok fölé, de a ventiket meg nem hajtja jobban 1300-nál. A teljes játékmenetben.

Meg ez már 55 fokig eleve be sem kapcsolja a ventiket.

A 980Ti-m szerettem. Folyadékhűtés volt a GPU-n. 64 fok fölé soha nem ment. 4 év után újrapásztáztam és már csak 60 fokig melegedett.

2021. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!