Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ugrál az fps Watch Dogs...

Miért ugrál az fps Watch Dogs 2-ben amikor bemegyek mondjuk egy városba?

Figyelt kérdés

Szerintem azért már nem olyan gyenge a gépem, hogy ennek kéne, hogy történjen:

Intel Core I5 2500

8gb ddr3 ram

GeForce GTX 960 4gb, 1 ventis gigabyte kari

Gembird CCC-PSU6 500W tápegység.

Van vga driverem, tegnap az fps monitor alkalmazással néztem az fps-t. 1600x900 ultrán is elment alapból 25-45 fps-el. Amikor bementem viszont városba, nagyon akkor le esett néha 0-ra is. Főleg amikor kocsival mentem. Azonban 1024x768-ba is ugyanez volt full lowon. Alapból 90-100+ az fps pedig. Talán csak kicsivel ritkábban volt nagyon kevés vagy 0 az fps. És itt is inkább akkor amikor kocsival mentem. De azért akkor is volt ilyen amikor csak gyalog mentem. Főleg ha sokan voltak körülöttem. És arra lettem figyelmes, hogy amikor ezek az fps droppok vannak. Akkor a GPU használat mindig hirtelen leesik pillanatokra. És akkor van a lagg is. Van mikor 0%-ra is leesik a GPU használat. És amikor nem vagyok sok MOB közelében akkor is szokott ilyen lenni. Nem figyeltem, hogy ilyen gyakran e. De olyankor is látom. Csak nem nagyon laggol be. Még akkor sem ha 0% a GPU. Remélem nem a videókártyámmal van a baj. Mert most nincs pénzem venni főleg a jelenlegi áruk mellet max akkor vennék valamit ha ezt a gtx 960-at eltudnam adni valakinek. Eleve 40-ért vettem Májusban. A tápot is használtan vettem 5k-ba.Talán egy R9 290x vagy gtx 780 ti nem annyira drága. Mert ezeket már nem tudják annyira banyaszatra használni mint az újakat. Ami még érdekes, hogy Cyberpunkban sincsenek ilyen droppok. Dark Deception, Hello Neighbor, AC Odyssey pedig egyáltalán nem csinálnak ilyet.



2021. dec. 2. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
De, ez elég gyenge, legalábbis a processzor, a videókártya nem rossz. Valószínűleg ahogy belépsz egy városba, megnő a fizikai szimulácuók száma, amitől kipörög a processzor, így hiába tudna a videókártya többet, nem fog maximális teljesítményen járni, mert vár a processzorra, azaz csökken az fps.
2021. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na de elvileg az i5 2500 az simán meghajt maximálisan egy gtx 960-t. Elvileg még 1060 vagy 1650S mellé is elég. És 2016-17 es játékokra még bőven elég a proci és nem is csak néha megy 100%-on mind a 4 mag.
2021. dec. 2. 22:10
 3/6 DestinyInCap ***** válasza:
100%

Amit az első írt az is lehet egy ok, amiért ez történik.


Viszont lehet még olyanra gondolni, hogy pl. lassú a vinyód, mert gondolom hdd-ről játszol és most mondok is egy példát... nekem ugyanez volt a gta5-el, mikor hdd-n volt a játék és autóval mentem nagyon gyorsan, eltűntek a dolgok, meg leesett az fps-em... átraktam ssd-re már is minden szépen ment...


A másik... driverekből mindig a gyártó által javasolt legyen feltelepitve... plusz ha pl 1x8gb rám van a gépbe, akkor azt bővítse +8gb rummal, hogy szegény ne single channel-be menjen, ha netán 1db memória modulod van.

2021. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DestinyInCap ***** válasza:

Ram*... rammal*...


Elnézést. Telefon javította hülyeségre.

2021. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4x2gb ramom van. És van bent egy 7200 RPM-es 500gb vinyo legtöbb játék ezen van és a rendszer is. Van benne még egy 80gb-s ez nem tudom hány RPM-es. Na meg van még benne egy 160 GB-s ami viszont 5400 RPM-es. Azon nem nagyon van játék. És a WD, cyberpunk, ezek torrentrol vannak. Esetleg nem lehet, hogy a tápegységem az egy hulladék darab és az tesz be neki?
2021. dec. 3. 01:39
 6/6 anonim ***** válasza:

HDD lehet vacak akkor. Belépsz egy új helyre, amit nem töltött be memóriába még, tehát merevlemezről kell beolvasnia. Ami lassú, vagy akár hibás is már...

Egy legalább 240GB SSD vásárlását javaslom. 10 ezer alatt vannak már.



A merevlemezeket pedig ellenőrizd HD Sentinellel.

[link]

(Próbaváltozat)

Teljesítmény, kondíció és hibaüzenezekre van szükség. Legjobb, ha képernyőképet küldesz be.



SSD vásárláshoz: ha akarsz párezret spórolni, akkor megérheti ezt is használtan. Szintén HD sentinel képet kell kérned. Teljesítmény 100% legyen, kondíció 90% felett, hibaüzenet nélkül!! (Amúgy ssd-nél a kondíció nagyrészt az írási mennyiséggel van összefüggésben. Az SSD-k elsődleges elhasználódási jelzője az írt adatmennyiség. Mindnek van egy értéke, hogy max mennyit vállal a gyártó a garanciaidőn belül, ez a TBW = TeraBytes Written, azaz max írható adat TB-ban. Tehát akár simán vehetsz 60% kondíciósat is, amíg 100% teljesítmény van és nincs hibaüzenet mellé, addig semmi baja, és 10 évet még így is elvan vele az ember.)

Amúgy új 500 Gb se vészesen drága, 15 alatt vannak, tehát ár-értékre jobb,mint a fele ekkorák.

2021. dec. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!