Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 16 giga ramnál többnek van...

MuSky kérdése:

16 giga ramnál többnek van érezhető hatása? (gaming, photoshop, videóvágás)

Figyelt kérdés

új laptop vásárlás előtt állok és próbálom eldönteni mi a fontosabb: a több ram vagy a nagyobb ssd?


a játékok gondolom jól elvannak 16 gigán, a photoshop és az after affects elvileg elég ram igényes de nem tudom megítélni mennyire lenne hasznos a 32giga.



2021. dec. 18. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Játékoknak nem nagyon kell még, képhez se annyira, videóhoz viszont jól jön a sok ram.
2021. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én pl 2 SSD-vel nyomom (vinyó nélkül), 1-2 RAM igényes játéknál (Rust, 7dtd) ha a böngészők esznek fejenként 1-3 GB-ot, akkor kilép a játék

én most tervezek bővíteni 32 vagy 64-re

de eddig bőven elég volt a 16, csak 1-2 játék miatt jobb váltanom


attól függ mit szeretnél játszani, ugye az SSD méret sem mind1, hisz egy Ark, Conan, vagy egy GTA elég sokat tud zabálni

2021. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és a 3050Ti vagy 3060 gpu-ról mi a véleményetek?
2021. dec. 18. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Manapság nem igazán van választási lehetőség, szóval veszel, amit tudsz.

Laptopoknál elég nagy az átfedés GPU ügyileg, tehát a legjobb 3050 Ti erősebb, mint a legrosszabb 3060. Így lényegében az lenne mérvadó, ha tudnál összehasonlítást találni a konkrét laptopokról. google, youtube... talán valahol...


De nyilván a játékok meghálálják, illetve a videoszerkesztés is az erősebb GPU-t (már ahol ki lehet használni). a képszerkesztést annyira nem érinti a GPU, oda proci egyszálas teljesítményből kell minél nagyobb.

2021. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
vegas pro 19 (381) kevés rammal is megelégszik és személy szerint jobban szeretem mint a premiere prot vagy after effectset
2022. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!