Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben más egy mini PC egy...

Miben más egy mini PC egy hagyományos asztalinál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy ugyanakkora a memória meg a háttértár.

Van bármi hátránya, normál otthoni használatnál? Vagy gyakorlatilag ugyanaz, csak kisebb helyet foglal?


2021. dec. 31. 14:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#10 Akkor nézzünk két hasonlót.

[link]

2021. dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
2021. dec. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A PCmark összehasonlítás az nem teljesen korrekt, mert illene a 11700K val összevetni meg az akkori konkurenciával:

[link]


És önmagában még ez sem jelent semmit, mert a játékokhoz határ felesleges a 16 szál, laptopban és mini házban pedig nem fogod tudni úgy hűteni még a 45Wattos procit sem, mint a normális PCben a 300Wattosat. Ott esélyed sincs pl intelnél a tau limit kikapcsolására. Ezek a tesztek meg addig szépek, amíg turbó időn belül csináljuk de ha beraksz egy 2 órás Cinebench R23 loopot egy 11850H-re és a Tau limit nélküli 11700K-ra akkor ott baromi nagy különbség lesz ám a végeredményben, pedig papírforma szerint nem lehetne ( az első 26/52 másodpercben).

2021. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocs, nincs időm ezt végigolvasni. Azt bizonyítja, hogy az asztali GPU erősebb mint a mobil? Mert én nem állítottam az ellenkezőjét, mellesleg a kérdező nem említette, hogy játszani akar vele. Csak azt cáfoltam, hogy egy mini gép gyengébb, mint egy asztali. Nyilván nem erőműre gondoltam. Az asztaliak közül nem mind az.
2021. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért itt sincs nagyságrendi különbség. Ismétlem, más szavakkal, az "erejük nincs" egy kicsit erős megfogalmazás. Van olyan mini PC, ami nem olyan gyenge. Az asztaliban is lehet egy régi i3, nem szerencsés általánosítani.
2021. dec. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hát, ezeket nem értettem, de azért köszönöm. :)

Játékra nem akarom használni.

Csak azért szeretnék az igényeimnél jóval erősebb gépet, mert pár év után mindig lesz valami gubanc, hogy hiába a takarítás, újrarakás, valami leterheli a gépet, és lassul.

Mivel csak szórakozásra használom, munkára nem, ezért nem is szeretnék túl sokat rákölteni.

2022. jan. 1. 06:47
 17/22 anonim ***** válasza:
Egy mini gép ára egyébként könnyen lehet "maxi" a normál asztalihoz képest.
2022. jan. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott a kérdés, miközben ilyen kompakt gépeket nézegettem, mert találtam egyet, amit asztali Ryzen processzorral, és gyári hűtővel forgalmaznak, ami elég ritka, és csak 85 x 160.55 x 193.3 mm. Persze grafikus kártya nem megy bele, a 120W-os külső táp el sem bírná. SSD-vel, és anélkül is árulják.

[link]

2022. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Bár elismerem, ez nagyjából mini-ITX méret (17 x 17 cm).
2022. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de közben az az ismerősöm, aki csinálni szokta a gépemet, ő is lebeszélt a minikről.

Lehet, hogy mégis jó lenne egy, de nem merem bevállalni...

2022. jan. 4. 16:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!