Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ? Egyedi Billentyűzetcsere...

? Egyedi Billentyűzetcsere laptopba... Részletek lent.

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy bizonyos okból kifolyólag le szeretném cserélni a meglévő billentyűzetemet egy másikra. Nézegettem sok-sok billentyűzetet és különböző megoldásokon gondolkoztam, de mégis a legjobbnak és legegyszerűbbnek egy számodra talán legbonyolultabbnak tűnő megoldást találtam. Kérlek olvasó, hogy ne kérdőjelezd meg a döntésemet! Nem hétköznapi oka van.


Ezekre szükség lehet a továbbiakban:

1501: [link]

1525: [link]


Dell Inspiron 1501 laptop-om van és ahhoz a saját billentyűzete. Amit kinéztem, az Dell Inspiron 1525-ös billentyűzet, ami nem kompatibilis az 1501-es laptop-pal, azaz nem illeszkedik az 1501-es billentyűzet helyére. Elfogadom, hogy barkácsolni kell és a laptop-ON lesz a billentyűzetem. ((Nem fog mozogni, mert le fogom rögzíteni úgy, hogy azt bármikor fel tudjam szedni. Ezen kívül nem lesznek óriási hézagok, mert le zárom a keletkezendő nyílásokat.))

Továbbá megfigyeltem, hogy a szalagkábelen a csatlakozónál a szálak száma ugyanannyi (25 – 25). Ezen kívül a csatlakozó alakja is ugyanolyan. Ha szeretnéd leellenőrizni, hogy valóban egyeznek-e a szálak száma, akkor tessék az 1525-ös: [link] Az 1501-esen pedig ott vannak már a jelölések. Minden esetben csak 1 csíkot takartam le, de ez látható.


Nem tudom, hogy mennyi idő különbség lehet a 2 széria gyártása között, de azt gondolom, hogy bőven időn belül van, ahhoz, hogyha a csatlakozók egyeznek, akkor az 1525-ösnek a billentyűzet telepítőjét tudnám futtatni az 1501-es gépemen és minden hiba nélkül működne.

Amit várok, az egy megerősítés vagy megcáfolás alátámasztva észérvekkel, ha esetleg nem vettem volna valamit figyelembe.


Köszönöm szépen előre is a hasznos hozzászólásokat, meglátásokat!



2022. jan. 3. 14:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, de a lehetőség ott van rá, hogy más a lábkiosztás, és rádugva akár rövidzár is kialakulhat. De valószerűtlennek tartom, hogy maradandó kárt okozna egy ilyen.

Külső portoknál (pl. USB) kéne legyen egy túlterhelés-érzékelőnek, ami letiltja a portokat rövidzár vagy túlterhelés esetén.

Nekem egy tapasztalatom van, én a jack-nél csináltam problémát, ekkor letiltott az összes usb is.


Viszont a billenytyűzetem továbbra is működött ha jól emlékszem.


Azt akartam kihozni ebből, hogy figyelj, nem-e forrósodik, vagy ha van a külső tápon led, akkor az nem-e kezd el villogni mint az őrült, vagy ha utána nem akart semmit sem csinálni, még az eredeti billentyűzettel sem, akkor ellenőrizd a tápot is, meg ahol még lehet valami biztosíték vagy egyéb rövidzár-védelem.


Nem vagyok nagy szaki, de remélem segített. Én a helyedben megpróbálnám, de mint mindig, adatok legyenek lementve.

2022. jan. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!