Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik régi iMac jó még netezni?

Névtelenül nevű kérdése:

Melyik régi iMac jó még netezni?

Figyelt kérdés

Szeretném kipróbálni az Apple világát.

Telefon, asztali gép, szeretném egyszer az életben kipróbálni milyen, mert csak akkor lehet róla értelmes véleményem.

A kérdésem, hogy melyik régebbi iMac alkalmas még stabilan egy elfogadható sebességű netezésre? Esteleg youtube videók, filmek nézésére?

Semmi másra nem használom most sem az asztali gépem. Viszont az oldalakat azért elfogadható sebességgel kellene megnyitnia.


Nagy képernyős érdekel elsősorban! Típusmegnevezés, évjárat, esetleg tapasztalat. :)


Most egy Core2duo, 2x3000-es processzoros gépen netezek egy erős videokártyával, 4Gb rammal, ennyit kellene tudnia azért sebességben.


Kérem az szóljon hozzá, akinek SAJÁT tapasztalata van a területen.

Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét. :)



2022. jan. 4. 06:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy képernyőt szeretnél, akkor 27-es iMac. Akár 7-8 éves modellt is simán vehetsz, netezni bőven jó lesz. Konkrét gépet írni fölösleges, mert sokféle konfig létezik, telesen pénztárcafüggő, hogy melyiket engedheted meg magadnak. Érdemes túrni a használt piacot, vannak jó darabok. Érdemes CTO-kat nézegetni, de a legtöbb régebbi iMac olcsón upgradelhető SSD és RAM tekintetében.



Az én asztalomon egy 2012-es full cto modell áll, és gond nélkül alkalmas még zenekészítésre, és ésszerű határokon belül videóvágásra is.


Úgyhogy használtpiac, ott is érdemes a megbízható, bolttal rendelkező kereskedőket keresni, ők adnak számlát is, és ha vmi upgrade kell, akkor azt is elvégzik azonnal.

2022. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem Mac Mini (2014 vége), 2,8 GHz Kétmagos Intel Core i5 processzor, 8 GB 1600 MHz DDR3 gépem van. Ebben i5 4. generációs proci van.

Nem mondom, hogy ez alatt nincs élet, de ennél lejjebb nem feltétlenül lenne érdemes menni. A 2013-2014-es iMacekben vannak ezek a procik, tehát olyant, vagy újabbat nézegess.

Ha merevlemezest találsz, akkor abba mindenképpen kell tenni SSD-t, sokkal-sokkal gyorsabb lesz! Az előző minimben kicseréltem és egy másik gépet láttam viszont! Megtáltosodott! A mostani Miniben FusionDrive van, az sem rossz, olyant is vehetsz.

És egyébként ajánlom a Minit ha iMac-et nem találsz, vagy nagyon drágán. A Mac világát kipróbálni a Mini is tökéletes, egy HDMI kábel, meg egy TV, vagy monitor kell hozzá. Ja meg billentyűzet és egér, de azt úgyis venned kell szerintem, nem hiszem hogy odaadják a használt iMecekekhez.

2022. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb ilyesmivel lehet érdemes kezdeni.

[link]

Asszem ez valami pécsi pc reklámanyag, de hardveraprón meg konkrétan devon maga értékesítette 75 ezerért.

[link]


Szóval szerintem mindkét érintettnél kérdezz rá, hogy mi a helyzet.


SSD pedig tényleg kell, deerről a videóban is szó van.

2022. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!