Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Használt alkatrészekből "összekukáztam" egy gépet, egy szegényebb haverom lányának. Teszteltem a gépet, minden oké volt.

Néhány nap múlva arra panaszkodott, hogy néha egy random színt vesz fel a monitor és ez van, míg ki nem kapcsolja a tápot.


A gép:

Alaplap - MSI 970

Proci - AMD FX 8370 (AMD Wraith hűtéssel)

GPU - RX 570 ARMOR 8G OC (MSI)

RAM - 2x8GB HyperX Fury DDR3 1866MHz (kit-ben volt véve anno)

Táp - Zalman zm700 (ez új, mert tápom nem volt)

2TB merevlemezzel (ezt most hirtelen nem tudom milyen)

Win 10

A gpu-ra az afterburner figyel.


A lány főként Genshin impact-re és hasonlókra szeretné használni. Ellátogattam hozzájuk és kértem, hogy mutassa meg a dolgot. Az előbb említett játék elindítása után kb 20 perccel jelentkezett is a probléma. Újraindítás után az afterburnerben OSD-re kiírattam a gpu hőfokát, használtságát. A ventiket átraktam kézibe 100-ra, global log indítás, majd játék indítása. A probléma ismét hamar jelentkezett, holott a hőfok normális volt, és nem is volt 100%-ban használva a gpu. A log fájlt visszanézve minden normálisnak tűnik. Ezt követően a kombustorral próbálkoztam. 4 óra teszt után (4 külömböző) semmi gond nem volt, holott maxon pörgött folyamatosan és a hőfok is már eléggé fent volt.

driver: Adrenalin 21.30.23.01 (auto detect telepítő ezt választotta, ez a legfrissebb verzió, ha minden igaz)


Mivel próbálkoznál?

Előre is köszi!


2022. jan. 4. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Monitort és a kábeleket is zárjuk ki. Illetve cserélj ideiglenesen egy videokártyát is.

És a VGA-t is teszteld másik gépben, azonos játékkal.

Váljon biztosra, hogy melyik megjelenítésért felelős elem a gond.


Digitális jelet kap amúgy a monitor? Vagy ez még egy régebbi DSUB monitor, és átalakítóval van használva?


-----

Nem témába vágó javaslatok:

Az RX570 8GB 160-170 ezret ér jelenleg. Abból, és a jelenlegi kukás alkatrészek eladásából lehetne venni egy játékra alkalmasabb gépet (10100F/10400F alapon, plusz a VGA RX580 4GB/GTX 1060 3GB-6GB/GTX 1070)


Szóval ez az RX570 8GB menjen csak nyugodtan bányásszni valaki rigjébe. Ha gémelni kell, akkor meg jó a (3-)4-6GB VRAM is, de ott van a 1070, ami 8GB VRAM, olcsóbb, és jelentősen erősebb játékban, mint az RX570

[link]


Árakat hardveraprón nézd:

[link]

[link]


Tápot meg vidd vissza, ha még benne vagy a 14 napban, és vegyél egy ajánlott tápot, pl bitfénix formula gold 550W 20 ezer.

(Nem derül ki pontosan melyik ZM700, de a TX és LX csak tier C. Párezerrel drágábban meg tier A tápot kapsz.)

[link]

2022. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A monitor is az enyém volt. Egy dell u2412m. Ez display port-display port csatlakozás. Mikor én használtam az alkatrészeket (alaplap, proci, videókártya), akkor emellett volt 2 régi monitor is, egyik dvi-dvi, másik dvi-hdmi csatlakozással. Nem volt gond vele soha. Játékok terén world of tanks, warthunder stb.


Odaadtam egy ismerősömnek a videókártyát. Ennyit tudok a gépről, amibe belerakta:

Alaplap: gigabyte h410m s2h v3

Proci: i3-10100f lga1200


A srác nem igazán játszik. Terheléses tesztekkel kezdte. Mint ahogy nálam is, minden oké. Többféle teszten is, min 1 óra. Rámírt, hogy semmi baja. Majd néhány óra múlva írta, hogy mégis van. A dirt 3 játéknál (szinte csak ezzel és a FTL-al játszik, csak hogy elüsse az időt) már az első körben jelentkezik a hiba, ugyanaz, amit elmondtam neki. Néha a menüben is. 20 indításból 20 alkalommal. Ismét terheléses teszt. Semmi gond nincs. Ő sem érti mi lehet. Manuálisan telepítette a drivert, win10 64-hez. Ez régebbi, mert amit a lánynál az auto detect választ az mauális telepítéskor a win11 nél lehet választani. Frisített erre, a dolog továbbra is fennáll.

2022. jan. 5. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon gyorsan add el ezt a kártyát bányába. Játékra nem jó így, de bányásznak nem lesz gondja ebből.
2022. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva!


Mikor volt néhány szabad percem, azonnal a netet bújtam megoldást keresve. Elég sokan kérdezték ezt. Nagy részük viszont hibás beállítás miatt volt. A fennmaradó pár hiba pedig mind megoldatlan (ismeretlen eredetű hiba). Már épp készültem feladni, bezárogatni a lapokat, mikor észrevettem, hogy az ismeretlen hibákra vonatkozó kérdések mind 2019-től napjainkig keletkeztek. Ekkor ugrott be a dolog! Minden ugyanaz, mint anno nálam, kivéve a driver. Szóval csak az lehet.Lepucoltam mindent, ami a videokártyához kapcsolódott. Kapott egy 2018-as drivert és az ugyanabban az időben kintlévő wattman-t (hogy lehessen finomhangolni, monitorozni, felvenni, streamelni, stb). Azóta tökéletes. Nemrég írt a lány, hogy 4 óra Genshin Impact után sem jelentkezett a hiba. Fülig ér a szája. Én pedig örülök, hogy örül. Szóval happy end!

2022. jan. 6. 23:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Durva, gratula a megoldáshoz! 😉
2022. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!