Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Quad processzor böngészésnél...

A Quad processzor böngészésnél gyorsabb mint a Core 2 Duo?

Figyelt kérdés
Tehát észrevehtő a külömbség?
2022. jan. 17. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát nagyon tág érteleme fogalmaztál...de mondjuk ha vissza megyünk kicsit az időben. Mondjuk egy Celeron vagy egy q6600-hoz, persze nyilván gyorsabb a 4 magos.
2022. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Más kérdés, hogy megfelelő VGA nélkül pl egy YT videó is mindkettőt közel megfekteti.
2022. jan. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a Q6600-ad sokkal jobb.


Youtube egyáltalán nem fekteti meg, csak trükközni kell. Kell egy böngészőkiegészítő, ami h.264-re korlátoz, és kész (pl youtube enhancer tud ilyet is). Ez persze kompromisszumos, mert max 720p@30fps, de ezzel már elbánik az integrált grafika is.


Nekem Q9500 alapórajelen is viszi a VP9 1080p@60fps videókat. Az elején megreccen, eldobál pár másodpercig egy csomó frame-et, de utána beáll, és megy framedrop nélkül. Igaz, kb 80%-on pörögnek a magok a szoftveres dekódolás miatt, de megy, és ez a lényeg 😃

Volt lehetőségem belepróbálni egy GT1030-at. Na igen, azzal semmi gond, az megold mindenféle hardveres dekódolást. Kár, hogy most egy ilyen kártya többet ér, mint egy komplett Q6600 gép... 😃

2022. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Youtube videokhoz bármilyen proci jó és alap videokártya elég.
2022. jan. 18. 07:20
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Szóval azt mondod ha nekem van egy ryzen 3600 processzorom, az külön videokártya nélkül is jó? Úgy, hogy a processzor nem rendelkezik IGP-vel és grafikus chip hiányában a BIOS-ig se jutok el? Érdekes :D


Vagy milyen alap videokártyára gondoltál?

2022. jan. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%
#5 biztos nem arra gondolt a kedves kérdező ( ezt egyáltalán miből következtetted ki ?),szerintem itt arra gondolt hogy egy iszonyat alap vga pl gt710 és egy régebbi cpu pl az imént említett core 2 quad vagy akár celeron is elég lehet yt videó nézésre amit én annyira nem cáfolok meg de vannak kivételek pl a poén kedvéért megnéztem hogy egy gt210-en hogy mennek a yt videók és nézzenek oda élvezhetetlen mind 1080p-n 720p is akad hébehóba 480p az ami megy rendesen.
2022. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem egy Core 2 duo E6320 van,gigabyte lap,és azon Intel(R) 82945G Express Chipset vga,amivel még 1080p-s videokat is elindit akadásmentesen.Ez hogy lehet?
2022. jan. 18. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!