Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lézer vagy tintasugaras nyomtató?

Lézer vagy tintasugaras nyomtató?

Figyelt kérdés
Nem állandóan lenne használva, valamikor hetekig/hónapokig semmit nem nyomtatok. A tintatartályos nyomtatóknál is igaz, hogy ha valaki ritkán használja, ott beszárad a tinta és csak a nyűg van vele? Jobb lenne egy lézer ha ritkán használom?

2022. jan. 19. 00:00
1 2
 1/12 anonim válasza:
91%

Vegyél egy brother lézernyomtatót. 30 ezerért már jót lehet kapni, fekete fehér színűt.

Színes képeket meg nyomtass inkább nyomtató boltban. Nem éri meg színes nyomtatót venni emiatt.

Ilyen epson, canon tintasugaras inkjet szemetet ne vegyél meg, konkrétan pazarolja a tintát és utána drága az új és ha nem használod akkor beragad a szórófej...

Hidd el én megjártam a poklot ezekkel.

Vegyél egy Brother lézernyomtatót

2022. jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lézer ha ritkán használod.


[link]

2022. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem állandó a használat, csak lézer, abból is elég a fekete-fehér, nem kell a színes.

Anyámnak kellett nyomtató, "de színes legyen ám", tudod mennyi színes lapot nyomtatott? 1000-ből egyet talán, az is a logó valamelyik sarokban, cserébe a keret miatt tintasugarasat kapott, 3 havonta veheti bele a patront, mert beszárad, darabja 10e, a nyomtató meg volt kb 40e.

Az ajánlott Brother márka tökéletes ilyen célokra.

2022. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Most vettem fekete fehér wifi-s lézernyomtatót.

A tintasugarast meg kidobom mert mivel rendszertelenül használom akkor pont beszárad vagy kifogy.

Az hogy mobilról tudok nyomtatni vezeték nélkül hihetetlenül gyors.

2022. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag lézer! A tintasugaras nyomtatóval csak a baj van.

Lézerből pedig Samsung vagy HP.

2022. jan. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Tintasugaras akkor jó ha naponta 4-500 oldalakat nyomtatsz, ott egy külső festéktartályos nyomtató messze költséghatékonyabb, mint egy lézeres.

Otthoni felhasználásra ahogy írtam csak lézerest javaslok. Samsung és HP lézernyomtatókkal annyira nem értek egyet, mivel azokba nem tehetsz utángyártott patront, mivel QR kód van a toneren és QR kód olvasó a nyomtatóban, szóval ha nem eredeti nem hajlandó működni. Lehúzás az egész. Brother nyomtatóknak nincs ilyen baja.

2022. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"azokba nem tehetsz utángyártott patront, mivel QR kód van a toneren és QR kód olvasó a nyomtatóban"

Én ilyenről nem tudok. A korábbi cégemnél folyton utángyártott tonereket tettünk a HP nyomtatókba, zokszó nélkül mentek vele.


Nekem Samsung van, annak meg 8-10 ezer forintért megtöltik a tonerét és utána újabb 2000 lapra elég.

2022. jan. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk fent a titkárságon meg HP van és bizony QR kódos :D
2022. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6 Én az 1 éves HP nyomtatóba simán beletettem egy Pelikan utánfyártott tintát bár szoftveresen azt hiszi üres és mindig feldobja hogy biztos akarom e így folytatni a nyomtatást minden nyűg nélkül megy (Azt leszámítva hogy Windows az összes nyomtatóm driverjét elfelejti valamiért :/ )


#8 Ezért kell a titkárságra minőségi nyomtatót venni. Én mint rendszergazda ezt egy saját házikészítésű firmware -vel küszöböltem ki (nállam minden is házi még a wifi oprendszere is :D ) immáron 5 éve ugyan azok a toronnyomtatók dolgoznak hibátlanul, utángyártott tonerrel.

2022. jan. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Azt leszámítva hogy Windows az összes nyomtatóm driverjét elfelejti valamiért"

Mert a HP évtizedek óta csapnivalóan vacak drivereket ír. Ha a nyomtatóik lennének olyan silányak, mint a hozzáadott driverek, már rég lehúzhatták volna a rolót.

Egyébként Linuxon nincs gond a HP nyomtatókkal, ott nem HP driverek vannak hozzá. :)

2022. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!