Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy SSD-t és külső...

Ha veszek egy SSD-t és külső tárolónak használom?!

Figyelt kérdés

__________Egy ilyen SSD-t rendeltem__________

[link]


__________És egy ilyen tartó tokom van hozzá__________

[link]



Filmeket raknék rá, hogy tudjam nézni a TV-n.

Igazából nem lenne nagy igénybevételnek kitéve.

Egy 128GB-os pendrive is kb. ennyibe kerül, sőt még drágább!


Mennyit bírnak az ilyen SSD-k?!

Pár év filmnézést azért ki kéne bírnia szerintem...



2022. jan. 19. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Hosszabb életű lesz, mint egy pendrive, mivel ugyanaz a technológia, pluszban optimalizálva, hogy tartósabb legyen. Egy dolgot csináltam volna másképp... én M.2-es SSD-t vettem volna, mivel az nem ilyen nagy, mint a 2,5"-ös SSD.
2022. jan. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam rá, de már volt itthon a 2.5"-höz ilyen tokom.

Gondoltam kihasználom.

Eddig egy régi laptopból kimentett HDD-t tartottam benne, de már kezdi feladni a harcot. Zajos lett az utóbbi időben és volt, hogy megakadt róla a film is.

2022. jan. 20. 00:56
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
filmnézésre tök felesleges ssd. elég lett volna egy 2,5"-os notivinyó, 1 vagy 2 terás, 5400 rpm-s. m2 meg pláne tök felesleges.
2022. jan. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De a sima vinyóval már megjártam, mint írtam fentebb.

Volt, hogy leejtettem véletlenül és lehet azért kezdett mostanában hangosabban működni és sokszor megakadt a másolási folyamat, amikor filmeket pakoltam rá.

Az SDD-ben meg ugye nincs mozgó alkatrész és ezért szerintem biztoságosabb és hosszab életű lesz.

Ráadásul 4K filmek kerülnek rá(van amelyik 50GB darabja), jól jön majd az írási-olvasási sebesség többszöröse a HDD-vel szemben.

2022. jan. 20. 02:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Helyben olcsóbban is találsz.


[link]

2022. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

100 mbyte/s elég egy 4k-s filmnek, és szekvenciálisan kell olvasni és nem random

menj fel egy hardverrel foglalkozó számtech oldalra és kérdezd meg mennyire praktikus ssd-n filmet tárolni, egyszerűen nem erre találták ki

ettől függetlenül arra használod amire akarod, a te pénzed

de te kérdezted meg

2022. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Inkább maradjanak a gépen az adatok, és médiaszerverről játszd le a filmet. Ehhez az is kell, hogy mindkét eszköz kábellel legyen a routerhez kötve (wifi nem megbízható).


Sok jó médiaszerver program van. Nekem a Serviio vált be.

2022. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(A linkelt SSD-nek amúgy kifejezetten rossz az írási sebessége. Nagyon rövid ideig tudja tartani a maximumot, utána beeshet akár 50MB/s alá. Így az 50GB lassabban menne át, mint laptopvinyóra)
2022. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shaddark ***** válasza:

Jó sok ööö... nem egészen helyes dolgot írtak itt neked :)


SSD-ből létezik külső is, nem véletlenül, teljesen jó külső használatra.

Lassulni sok pici fájl esetén fog, de a filmekre pl. ez egyáltalán nem jellemző, tehát a sebességgel nem lesz gond.


A hálózaton keresztüli film nézéshez jó öltlet szerintem is a hálózaton keresztüli használat.

Egy 20e. alatti pl Zyxel (de bármi más is jó csak ne TPGagyi legyen) router segítségével megoldható. AC vagy AX szabványt kell tudnia. Ez viszont fontos.

- Nekem Zyxel AC routerem van és 4/8K-ban nézek filmeket a gépemről a VR szemüveggel akadás nélkül.

2022. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jól szuperál a dolog!!!
2022. jan. 24. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!