Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás integrált RAM csere...

Hibás integrált RAM csere lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e esetleg valami szervizt, szakembert vayg bárki mást, aki vállal integrált memória cserét?


Van egy Dell XPS 13 9370 laptopom. Valamikor még október közepén gondolt egyet és az egyik reggel nem volt hajlandó bekapcsolni (garancia persze nincs már rá egy ideje), szétszedtem és kipróbáltam pár gyors lehetőséget, hátha csak a táppal vagy az akksival van valami baj, de mivel egyik sem segített ezért elvittem egy szervizbe. Pár nappal később visszajeleztek, hogy cpu hibás és nem tudják megjavítani... Nem értek annyira hozzá de azért kicsit furcsálltam a dolgot, ezért elvittem egy másik szervizbe, ahol megnézték és mondták, hogy igazából csak egy kondi és a bios chip rossz és ezeket ki is tudják cserélni. 6 héttel később el is készült a gép, elhoztam és otthon beletettem az ssdmet és ki is próbáltam. Először minden rendben volt, de aztán lefagyott az egész gép és a kép is teljesen szétesett. Frissítettem egy rakás drivert hátha segít valamit a dolgon, de persze nem softwares volt a hiba. Teljesen váltakozó időközönként lefagyott az egész és a kép is szétesett, próbáltam kintről bootolva, külső monitorral, de mindig csinálta, ezért visszavittem a szervizbe. Szerencsére egy év garanciát adtak a javítás után, úgyhogy meg is nézték és kiderült hogy a ramnak valami tápellátó chipje is rossz volt és túl sok áramot engedett a ramhoz. A BIOSba beépített tesztelő program is jelzi a memória hibát. Azt mondták hogy ők ilyennel már nem foglalkoznak és szerintük más sem nagyon.


Ettől függetlenül azért megkérdezlek titeket, hátha van itt valaki aki ismer olyat aki foglalkozik integrált memória cserével... Akár magánszemély is érdekelne, ugyanis így használhatatlan a gép és ha valaki meg tudja csinálni az valószínüleg olcsóbb mint egy új gép. Ha valaki tud annak nagyon megköszönném ha segítene!


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 27. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

DominikMűhelye lesz a te embered.

YT-on megtalálod a munkásságát és az elérhetőségeit.

2022. jan. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, rá én is gondoltam, de jelenleg csak videókártyákat javít.
2022. jan. 31. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Komolyan elküldött? de szokott ajánlani mást ilyenkor pedig. amúgy persze, sok munkája van, de kinek nem?
2022. febr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, csak a ahonlapján azt írta, hogy csak akkor írjunk neki, ha videókártyával van probléma és mivel találtam egy másik embert aki segít igy nem kellett neki irnom. Bár tartaléknak még mindig ott van.
2022. febr. 14. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!