Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ingadozik a processzor hűtő...

Ingadozik a processzor hűtő ventilátor fordulatszáma. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Csak akkor ingadozik amikor a képernyőt automatikusan kikapcsolja energiatakarékosság miatt pl mert nem nyúlok az egérhez. Nem értem mi áll a háttérben, ugyanis semmi nem terheli úgy a procit, hogy indokolt lenne ilyen fordulatszám ingadozás. Még használat közben sem tudom felpörgetni, mert i5-8600, és több kell neki.

2022. febr. 5. 02:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Miután kikapcsolt a képernyő elkezdi ingadoztatni a venti fordulatszámát.
2022. febr. 5. 02:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs fenn valami ventifordulat vezérlő progi? Én ilyesmire tippelnék elször, hogy esetleg az akvarna be.
2022. febr. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt egy ventilátorvezérlővel meg lehet oldani.

Az alaplapoknak van ilyen saját progijuk, vagy állíthatsz a UEFI/BIOS-ban is profilt. Windowsban azért egyszerűbb.


Én egy külsős progit, ezt használom:

Argus monitor (+RunAsDate, hogy kicselezzem az egy hónapos próbaidőt)

Szeretem, mert többet enged lefelé csökkenteni a sebességet, mint az alaplap, és bármilyen hőmérséklethez hozzá tudom rendelni a görbét.

2022. febr. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!