Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy mai 2TB Sea gate barracuda...

Egy mai 2TB Sea gate barracuda belső merevlemez, vagy egy 16TB WD Gold merevlemez, akár életünk végéig is bírhatja?(lent lásd bővebben)

Figyelt kérdés
A 2TB Sea gate barracud hdd-ről azt olvastam, hogy 1 millió óráig birja(ez kb 114év). A 16TB-tos WD GOLD hdd-ről meg azt olsvastam, hogy akár 2,5 millió órás MTBF-idővel rendelkezik.

2022. márc. 2. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:

"akár életünk végéig is bírhatja?"

Természetesen lehet hogy még ebben a hónapban halálos baleset fog érni.. :)

Így a jóslat valóra válik.

2022. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy több évtizeden keresztül is müködhetnek ezek a HDD-dék?
2022. márc. 2. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, megfelelő körülmények közt több évtizeden keresztül is müködhetnek a HDD-k. (persze nem úgy hogy naponta kikapcsolgatod őket, hanem pl nas-ban évi 1-2 leállítással)

(de remélem nem csak 40 évig akarsz élni)

2022. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Backblaze - egy online biztonsági mentésekre specializálódott, nagy számú, 7/24-üzemben merevlemezt "elhasználó" cég - statisztikái alapján amelyik merevlemez túléli a "korai elhalálozásokat" az átlag nagy hányada max 6 évig bírja (ezt nevezik "fürdőkád görbének"):

* [link]


Éppen ezért szokták emlegetni a biztonsági mentés "3-2-1 szabályát": három különböző meghajtókon levő példány kell (például egy a helyi gépen, kettő külső meghajtón), melyből kettő lehet ugyanazon a helyen (helyi gép + a helyi gép mellett tárolt külső merevlemez), de egynek fizikailag máshol kell lennie (ami lehet egy máshol tárolt merevlemez, amit mentés idején elviszel a géphez, vagy egy valami más helyiségben levő NAS vagy felhőtárhely):

[link]

2022. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!