Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új SSD vásárlását követően...

Új SSD vásárlását követően van vele bármi teendő laptopba való beszerelés előtt/után?

Figyelt kérdés
2.5"-es SSD-re cserélném egy Dell laptop HDD-jét. Az érdekelne, van-e bármi teendő amit el kell rajta végezni mondjuk első bekapcsolást követően (pl. formázás vagy ilyesmi) vagy egyből mehet fel rá a Windows? Csak amiatt kérdezem, mert még nem helyeztem be vadiúj meghajtót gépbe (azt, hogy fizikailag hogyan kell, tudom).

2022. márc. 3. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele dolgod. Ami dolog van vele (particionálás, formázás), azt a Windows telepítő megcsinálja a telepítés során.
2022. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Takysoft ***** válasza:
73%

Ahogy az első hozzászóló írta.


SEMMIKÉPP ne másold át rá a régi rendszert! Nem fog jól működni. Windows a telepítéskor felismeri, hogy HDD-re vagy SSD-re települ, annak megfelelően beállít dolgokat. Pl SSD-t tilos töredezettségmentesíteni, ami HDD-n meg javasolt. (SSD-n ugye van rendes wear-leveling)


Annyit érdemes még ellenőrizni, hogy a BIOS-ban be van-e állítva az AHCI mód. (IDE módban is fog települni, csak picit lassabb lesz és hamarabb megdöglik, mert nincs TRIM funkció)

Ez nem szuperfontos, csak "nice to have"


De amúgy ja, alapvetően kiveszed, beteszed az másikat és megy :)

2022. márc. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A windows létrehozza, amikor kell neki. Annyi, hogy ha kérdezi, akkor a GPT opciót válaszd az MBR helyett formázás/inicializálás előtt.
2022. márc. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fukapapa27 ***** válasza:
#1 +1
2022. márc. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! #2 Természetesen clean install-t terveztem csinálni, egyébként is már évek óta egy tört verzió van fenn (már nem is értem miért), jó lesz végre tiszta lappal indulni és hivatalos Windows-t tenni rá.
2022. márc. 3. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
5: ahogy a többiek írták. Friss telepítés, friss Windows-szal a legjobb. A mai HDD-k, SSD-k plug'n'play szinte működnek, mint egy pendrive.
2022. márc. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!