Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU-t lehet csak ventilátorral...

CPU-t lehet csak ventilátorral hűteni, hűtőborda nélkül?

Figyelt kérdés
Olyan már volt, hogy egy chipset tűz forró volt, oda tettem elé egy pici ventilátort, és úgy lehűtőtte, hogy majdnem hideg volt. Na de ez egy CPU esetében is elegendő lenne vajon? Mondjuk egy alacsony teljesítményű, például egy Intel Core2 Duo E6420 esetén.

2022. ápr. 11. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 65 W semmikepp se nevezheto alacsonynak.


A gond amugy a holeadasi felulettel van: nem tudsz a legarammal eleg gyorsan eleg hot elvonni a CPU par negyzetcentis feluleterol, hacsak nem valami ultranagy sebessegu suvolto turbinaval probalod. A borda sokszorosra noveli a holeado feluletet, amirol normalis sebessegu es legszallitasu ventivel is le lehet fujni a meleg levegot.

2022. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem terheled le, addig elhet működni fog, de amint terhelést kap pillanatok alatt túl fog melegedni.
2022. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. ápr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Egy ilyennel igen


[link]

2022. ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4/ "hűtőborda nélkül"
2022. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj sorry félreertelmeztem hirtelen. Venti nélkül csak hűtőbordára gondoltam
2022. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!