Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gép vásárlásánál ezt muszáj?

Új gép vásárlásánál ezt muszáj?

Figyelt kérdés

Amd ryzen 5 5600x procim lesz asus tuf gaming b550-plus alaplappal ha minden jól megy. Találtam egy bios beállítás és ram meg minden beállításához szükséges videót a youtubeon. Ez 2 részes videó ahol nagyon részletesen elmagyarázza hogy ezeket minden féle képpen be kell állítani hogy gyorsabban meg jobban működjön a gépünk illetve hosszabb legyen a procinak is az élettartama. Na most hozzáértő embereket kérdeznék hogy ezt muszáj mindenképpen megcsinálni új gép esetén vagy ez csak felesleges kontárkodás? Lehet hagyni mindent az eredeti beállításokon vagy meg kell ezeket a lépéseket csinálni. Itt van a videó linkelem:


[link]



2022. ápr. 18. 20:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kontárkodás.
2022. ápr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 bővebben kifejtenéd légyszíves.
2022. ápr. 18. 20:31
 3/22 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy meg nem annyira nehéz. És van pár elég fontos beállítás is. Ne érts férre attól még hogy nem birizgálsz jó eséllyel futni fog simán. Tuti van step by step guide szóval nem értem mi tart vissza.
2022. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 xKakashix ***** válasza:
53%

nem mond hülyeséget igazából, ami itt a felsoroltak közül kötelező az a ram órajel beállítás, bár intelnél jóval egyszerűbb, bekapcsolod az xmp-t azt megy :D a többi nem kötelező dolog egyáltalán, bios frissítés jó lehet, cpu undervoltolás nem igazán elterjedt dolog szerintem én nem nagyon szoktam hallani kb sehol, de ez is jó tud lenni, inkább vga-nál szokás..

megmondom őszintén, hogy ryzenem eddig még nem volt

progik amiket felsorolt azok hasznosak, MSI Afterburnert ajánlom még, vga venti állítás, tuning, undervolt stb..

2022. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#3 nem tudom miről beszélsz de biztos. Nem az volt a kérdés hogy meg tudom e csinálni mert videó alapján csak le kell követni a lépéseket. Hanem az hogy ez fontos vagy felesleges.
2022. ápr. 18. 20:53
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 szóval nem kontárkodás ezek szerint.
2022. ápr. 18. 20:54
 7/22 anonim ***** válasza:

Javarészt feleslegesek.


AMDnél is egy kattintás az XMP ( D.O.C.P ) beállítása és ennyi bőven elég.


Akkor van az ilyen mókolásnak értelme ha van valami konkrét célod és meg is tudod valósítani. Az 5600X-ból pl ki tudsz sajtolni +1%-ot illetve pár fokkal alacsonyabb hőfokot..

Amúgy az X nélküli 5600 jobb vétel, olcsóbb de kb ugyanazt nyújtja.


A Ryzeneknem van egy olyan tulajdonsága, mint a Radeonoknak: gyárilag néhány esetben túl sok feszültséget kapnak, e miatt "melegszenek" és csökkenn az all-core órajel. Na ez leginkább a nagy teljesítményű/magas TDPjű processzoroknál ( és a régieknél ) volt hátrány, ott tudsz nyerni órajelet és pár fokot az alulfeszeléssel.


Az 5600(X) az kis teljesítményű cucc, nem fogyaszt sok áramot, nem termel brutál sok hőt... lehet ott is ezzel játszani és ha kifogtál egy jó példányt akkor all core terhelésnél nem 75Wattot fog enni a processzor hanem 62W-ot, na bumm :D


Ezekre a mókolásokra nagyáltalánosságban semmi szükség nincs ( én a Ryzen7-nél alulfeszeltem egy kicsit így valamivel halkabb a gyári hűtő xD ).


A RAM szempontjából a Ryzennél az a fontos, hogy olyat vegyél ami illeszkedik a processzor "felépítéséhez": minimum DDR4-3200 de inkább DDR-3600/3800CL16. Ezek azok amivel a legjobb teljesítményt nyújtják az 5000-res Ryzenek ( nyilván CLben lehet menni lefelé, csak azok már irreálisan drágák).

2022. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

#4 "ami itt a felsoroltak közül kötelező"

Dehogy kötelező...

2022. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
de kérlek ha tudod hogy kell meg érted mit csinálsz akkor sok az a 15p?
2022. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#7 köszi ez már átfogó és érthető. Bios frissítés sem kell? Amúgy Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz Cl16-os lenne a ram.
2022. ápr. 18. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!