Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FAT32 (SD kártya) partícióra...

FAT32 (SD kártya) partícióra kellene 4Gb-nál nagyobb fájlt másolnom. Az exFAT, NTFS nem opció, mert a készülék nem támogatja az ilyen SD kártya partíciót. Valami ötlet? Már próbáltam TC-el darabolni és összefűzni stb., de nem működik.

Figyelt kérdés

#FAT32 #nagy fájl másolása #4Gb-nál nagyobb
2022. ápr. 26. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
nincs rá más mód, csak ha átkonvertálod exfatra vagy ntfsre
2022. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Már próbáltam TC-el darabolni és összefűzni stb., de nem működik."

Miért nem? Mi a hiba?

2022. ápr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pedig darabolás-összefűzés menni kéne TC-vel.

Hogy lehet, hogy nem engedi formázni...nem értem?

2022. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 CspCsj ***** válasza:

"a készülék nem támogatja az ilyen SD kártya partíciót"


Pontosan milyen készülék?

Talán lehetne közvetlenül is átmásolni fájlokat.

2022. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
TC-vel a darabokat feltudom tolni, de összefűzéskor pontosan 4Gb-nál hibára fut. A lemez tele van, meghajtó betelt és hasonló hibaüzik vannak. A kártya 16Gb-os és egy 5Gb-os fájl lenne amit össze kellene fűzni. Önkicsomagoló exe is hibára fut 4Gb-nál.
2022. ápr. 26. 19:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Garmin navigációról van szó egyébként. Belső tárhely kevés, micro SD-vel bővíthető, de csak FAT32-őt kezel. A térkép fájl viszont 5Gb, így csapdahelyzet van :).
2022. ápr. 26. 20:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Az szép
2022. ápr. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 CspCsj ***** válasza:

Rossz hír: a FAT fájlrendszer beépített korlátja a 4 GB-os fájlméret, hiába próbálsz ügyeskedni.


Megpróbálhatod a túl nagy fájlt a MapInstall programmal feldaraboltatni, egy kis trükkel:

[link]

2022. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 CspCsj ***** válasza:
Kihagytam, hogy a Mapinstall a BaseCamp része: [link]
2022. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A fejedre is állhatsz, FAT32 partícióra nem fogsz tudni 4GB-nál nagyobb file-t tenni, mert a filerendszernek ennyi a korlátja. Hiába tördeled, az összefűzéskor ugyanúgy 4GB-tól nagyobb file keletkezne.


Ha naviról van szó, jó eséllyel valami Linux fut rajta, szóval én még megpróbálkoznék egy ext3 vagy ext4 filerendszerrel, hátha.

2022. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!