Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Monitornal számít hogy 5ms...

Monitornal számít hogy 5ms vagy 1ms?

Figyelt kérdés
Gondolom hogy jobb a kisebb de észre vehető jateknal?

2022. máj. 4. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 1 ms egy jó marketing szlogen, de a piacon nem sok olyan monitor van, ami ezt ténylegesen teljesíteni tudja, a teszteket is speciális körülmények között csinálják és nem a felhasználói használatot reprezentálja. Az 1 ms-os kijelzők is 2-3-5 ms-ra képesek általában, arról nem is beszélve, a különbséget (0,005 vagy 0,001 másodperc) valószínűleg képtelen egy ember megkülönböztetni.

Ez az érték két szín közötti átváltás sebességét adja meg, nem pedig a képfrissítési frekvenciát (az a Hz).

2022. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. máj. 4. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem veszed észre. Kb. csak akkor van jelentősége, ha e-sportról van szó, máskülönben nincs. Főleg, hogy multiplayer játékokban ennél nagyobb a Ping, single playerben pedig nem igazán számít az ilyesmi.
2022. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez csupán marketing fogás, mert jól hangzik. Nem veszed észre a különbséget. Sőt, kb 10-12ms alatt nem látszik különbség, mivel az ember szeme nem olyan gyors.


Sokkal fontosabb a panel típusa. TN panelt nem szabad venni, nézz olyat, ami IPS paneles!

2022. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Meg a nagy francokat. Te sem láttál még igazi 2-3 ms re képes 240hz körüli monitort élesben ha ezt állítod


[link]


5:23 tól elég jól visszadja a különbséget egy igazán gyors válaszidejű monitor és egy közepes között

2022. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Ez a monitor a QLED technológiából adódóan ilyen, nem a válaszidő miatt. Ráadásul egy VA panelhez hasonlítja, ki tudja milyen válaszidővel.

LCD esetén semmi különbséget nem fogsz látni egy 8ms-es és egy 2 ms-es monitor között. Pláne, ha IPS panelről van szó.

A válaszidőt ugyanis GTG (szürkéből szürkébe) átmenettel adják meg, ami TN és VA panel esetén a leggyorsabb átmenet (két másik szín között sokkal lassabb is lehet), míg IPS panelnél minden színátmenet közel azonos idő, tehát hiába kicsit "lassabb" az IPS a maga 5-8 ms-jével, de összességében jobb, mint egy 2ms-es TN.


Amúgy én ennyit nem adnék egy monitorért, pláne furcsa számomra az ívelt kialakítás. Inkább használok két külön monitort, könnyebb vele a munka.

2022. máj. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A QLED monitorok és TV-k ugyanúgy VA panelek csak más a háttérvilágításuk egy sima LCD VA hoz képest. Kétlem hogy attól lesz másabb a válaszidejük.


Egyébként nekem ennek van a 27 colos változata és szerintem most már nem olyan drága ahhoz képest hogy egy 240hz es 1440p-s HDR 600 as monitor az egyik legjobb válaszidővel még 2 évvel megjelenés után is. Az ív sem olyan zavaró egy idő után ha jó távolságból nézed.


Én 165 ért vettem Oázisnál. 130 140 körül max 165hz es HDR 400 as modellek vannak itthon. Megjelenésekor még ilyen 230 240 körül ment

2022. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én nekem egy Dell S2721DGFA monitorom van, ez lg nano ips 165hz 1440p 1ms hdr10+ 400nites panel. Látszik az 1ms, van külömség, de én nem használom, mert egy ici picit szellem képes lesz tőle bár nem annyira mint egy va panel és ez alapján nem is választanék monitort. Hz alapján már igen nagyon megnöveli a játék élményt. A hdr nagyon jól nézki 400nitnél is, de nem annyira fontos. 1440p vel is ugyan ez van mint a hdrel jó de annyira nem fontos, de ha csak 30-40ezer talán megéri. Én monitornál ipsen kívűl nem vennék mást, persze oledet szeretnék csak az nagyon drága :). Nano ips és az ips között sincs sok külömbség.
2022. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!