Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap elővettem a 16 éves...

Tegnap elővettem a 16 éves számítógépemet. Simán indult XP van rajta. Hogy lehet, ennyi évet kibírt ? Mai PC ki fog bírni ennyi évet ? Tökéletesen működik.

Figyelt kérdés

Intel pentium 4. 2.60 GHZ 1.50 GB memória van benne. NVIDIA Geforce 6600 GT. Számítógépház miért nagyobb és nehezebb mint az én mostani gépházam ?

Ezt a gépet még jól megcsinálták ? Kettő meghajtó van benne, és egy floppy.



2022. jún. 24. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem egy autó hogy a gumitömítések stb kiszáradnak és hasonlók. Álló helyzetében nem fog benne jóformán semmi tönkremenni max elem lemerül akkor az óra és a bios beállítások alaphelyzetbe állnak.
2022. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Kondenzátor megy tönkre.
2022. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2: ???
2022. jún. 24. 21:29
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Én tényként ki merem jelenteni, hogy a '80-as években sokkal jobban rámentek a tartósságra, de ettől függetlenül megfelelő körülmények között tárolva pusztán az időtől csak elenyésző hányada megy tönkre a gépeknek.

Amivel baj lehet, azok az elektrolit kondenzátorok. Bár azok a használat során még könnyebben tönkremennek, mint az állásban.

Meg mondjuk a merevlemez mechanikájának nem biztos, hogy jót tesz a több, mint egy évtizedes állás, de ez ez is csak a kisebb hányadukat érinti, és általában kicsit megjáratva ezek többsége is helyrejön.


"Számítógépház miért nagyobb és nehezebb mint az én mostani gépházam ?"

Mert itt még nem miniatürizáltak mindent szinte már irreális méetékben.

2022. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A bitek nem kopnak :)

C64-em 40 éves, mégis működik.

2022. jún. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
4: Hát... egy AT minitorony házhoz képest egy mini itx NAGY. Vicces, hogy a mai dolgokat merik kicsinek nevezni. 2022-ben egy csúcsgépnek maximum egy router méretűnek kellene lennie, bár vannak jó próbálkozások (zotac magnus cuccok pl.), de még mindig általánosan a bazinagy ATX dolgok mennek a piacon..
2022. jún. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
#6 Az Intelnek is vannak kompakt játékgépei, a HP-nek meg munkaállomásai, csak nincs rájuk akkora igény. Bár egy 30 centis videokártyát nehéz is lenne lekicsinyíteni.
2022. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

7: "Bár egy 30 centis videokártyát nehéz is lenne lekicsinyíteni."

Amikor RTX3080-as mobil GPU-k vannak laptopokban, akkor nem gondolom, hogy ez helytálló megállapítás. Ugyan teljesítményben elmaradnak az asztalitól, de bőven jobbak egy "30 centis" RTX2060 vagy hasonló cuccnál.

2022. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért ekkorák ezek a kártyák? 3050 fölött low profile kiadás sincs.
2022. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezt nem tudom, honnan vettem. Talán 1650 fölött nincs LP.
2022. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!