Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jobb fullhd monitort vegyek,...

Jobb fullhd monitort vegyek, vagy megéri a 1440p?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy LG 22M38A monitorom van. 2016-os darab. Nemrég játszottam egy 1440p-s monitoron és nagyon tetszett, szeretnék is fejleszteni


Viszont nem sokat gépezek. Series x-em van 4k tv-vel, a PC-n csak olyat játszok amit xboxon nem tudok (pl wow), vagy csak jobban szeretem a gépen (overwatch). A többi játékom nem is olyan grafikaileg megerőltető.


Szóval igazából nem atom teljesítmény kell, hanem csak az, hogy azt az 5 játékot amit a gépen játszok jobb élmény legyen nézni. Tetszik a 1440p, de azon gondolkoztam, hogy lehet már egy sima jó full hd gamer monitor is elmenne a célra. Legalább 120Hz-hez viszont ragaszkodok.


A kérdés az, hogy mekkora a különbség a 2 felbontás között? Elég nagy fejlődés egy jó, modern Full HD monitor az én 6 évesemhez képest, vagy jobb ha inkább a 1440p-re megyek?


Memória meg videókártya is kell a gépbe, ezért 100 ezernél sokkal többet nem akarok költeni monitorra egyik opciónál se. Szóval azt is bele lehet számolni hogy 1440p-s ből is az alsó kategóriásat venném.



2022. júl. 3. 15:53
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
51%

mostmar megiscsak kell ram meg vga is?:D

mert elejen ugy tunt hogy csak monitor lesz


"igazából nem atom teljesítmény kell"


Ebbol persze igy utolag mar ennek tudataban elorevetitheti hogy megis gepet is fejlesztened


most ha tetszi 1440 miert nem olyanra koltesz ami belefer

szebb a nagyobb felbontas

de ha neked mas szamit arra is figyelhetsz

mostanid nagyon regi igy barmi normalis modern feludules lesz Hz tol es felbontastol fuggetlen is

ha valami komolyabb paneles


ha beleferne akkor OLED (HDR) es kellene

4K tv d nem tudom ilyen e de ha nem akkor mindenkeppen

viszont akkor azzal fogsz jatszani konzolal is?:)

2022. júl. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


en ezt nezegettem mar nagyon regota hogy vajon jo e lehet


mert annak tunik

arban tehat van e jobb nala?

2022. júl. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Videókártya inkább a nagyobb felbontás miatt lenne szükséges, ha marad a full hd lehet el tudnám engedni. Ram viszont az itt leírtaktól függetlenül is nagyon kell, szóval mindenképp bele kell annak az árát is számolni.
2022. júl. 3. 16:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ma már a 27col, 144hz+, 1440p minimumnak kellene lennie


Az említett G5 Odyssey is jó választás, vagy ASUS-tól pl. TUF VG27WQ1B Ívelt Gaming monitor, 27", WQHD, 1 ms, 165Hz, FreeSync Premium, Adaptive-sync, HDR10 hasonló árban

2022. júl. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 32" 1440p 144hz monitorom van. Ekkora méretnél már el tudnék viselni részletesebb felbontást is. Sajnos-sajnos, hogy kell alá hardver is bizony... és amúgy bírnék nagyobb monitort is, ami mégjobban betölto a látóteremet. Szóval határ a csillagos ég... neked kell tudnod meghúzni, hogy a te határaid hol vannak. Ha van pénz 1440p-re és azt kiszolgáló hardverre, akkor mindenképp az.
2022. júl. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!