Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kapcsol be a szàmítógépem,...

Nem kapcsol be a szàmítógépem, miért lehet?

Figyelt kérdés

Ment a gép GTA 5 el játszottam . De màr kiléptem. Aztán 20 percig csak a net ment. Semmi terhelés, és magàtól lekapcsolt. Azt hittem àram ment el,de pàrom mondta,hogy van mindenhol.

A gép asrock z270 pro 4. 16 gb ddr 4 ram 2133mhz tàp be quiet Straight power 11 850 w nincs egy éves se.

Vga Asus rtx 3080 nincs egy éves se

Be quiet hàz nincs egy éves se

Màsik régi tàppal is néztem az 100% jó csak ki lett szedve mert új kàrtyàt nem bírta volna. Azzal se megy. Se felpörgetés semmi. Az Pure power 10 500w

Mi lehet a baj?


2022. júl. 8. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Akkor jó eséllyel maga az alaplap, ha semmi nem történik.
2022. júl. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De pl kihúztam a tàpcsatit a vga ból. És villog ugye h jelezze h nincs bedugva. Akkor jó a tàp v jó lap mert villog kap àramot? V semmit nem jelent?
2022. júl. 8. 23:10
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Az csak annyit jelent, hogy azt a feszültséget megkapja amit kikapcsolt állapotban is megkap ha csak nincs bekapcsolva az extra enegiatakarékos mód, pl usb-k is feszültség alatt maradnak, elhet róla tölteni stb.


Amúgy még azt kizárhatod, hogy bár kicsi rá az esély, simán a bekapcs gomb romlott el, simán zárd rövidre a power sw jelölésű tüskéket az alaplapon. Ha erre sem indul, akkor 99%, hogy a lap.

2022. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pwrsbtn meg fan meg power led van màs nincs. Nincs powerswm Szóval ha elromlana a gomb akkor lekapcsolht a gép?
2022. júl. 8. 23:31
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Jó helyen nézted, csak úgy néz ki Asrock nem a szokott jelölést alkalmazza.

Jobb alsó sarokban van ::::. ilyen alakzatban. A felső sor két jobb szélsőt zárd rövidre, tegyél be egy csavarhúzót vagy bármi fémet egy pillanatra közéjük.

Igazából mikor bekapcsolod a gépet a gombbal is csak ezeket rövidre zárod, és mindössze annyit zárunk ki, hogy nem a gépházadon a bekapcs gomb esett szét. De ha így rövidre zárva sem indul és feltételezve hogy a régi táp tuti jó, akkor szinte biztos hogy a lapod adta meg magát.

2022. júl. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az alaplap meghibásodott.

Asrock márkánál sokan panaszkodnak erre, ezért szoktam asust vagy msi-t ajánlani ezek strapabiroak.

2022. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztük fémmel a tàpot újat felpörög tehàt jó. Kipróbáltuk amit mondtàl hàznàl és nem indul gép. De az alaplapra ràdugunk egy kàbelt a tàprol tudod azt a nagyon vastagot aminek sok foga van 😁 és még nem dugtuk be 100% ra de felpörgeti a vga meg proci ventit. A hàz gombja folyamatosan kéken vilàgít ha jó most meg villog kéken mint a disco. De amint a nagy kàbel bedugva lesz lapra megint nem megy semmi.
2022. júl. 9. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Ott akkor valami nagyon elszállt, lehet valahol a csatlakozó környékén zárlatos vagy iylesmi.
2022. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De mire gondolsz mi szállt el? Ezt nem tudom 😁
2022. júl. 9. 19:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Maga az alaplap, vedd ki nézd meg az atx csati környékét nem-e látszik rajta égés vagy olvadás esetleg.
2022. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!