Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy bosszúság ? Mi a jó...

Nagy bosszúság ? Mi a jó döntés ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Szomorú vagyok,nagyon.Úgy kezdődött a történet,hogy az okostelefonom beázott,utána a laptopom alaplapja is tönkrement.Van egy ismerősük akinek szintén elromlott a laptopja és vett egy használtat.64-éves csak alap felhasználó szinten ismeri a számítógépet.Nem használ vírusírtót,nem használ töredezetség mentesítőt,és fájl takarító programot.És én kölcsön kértem a laptopját amikor apámmal ment vásárolni.Az volt a tervem,hogy a facebookon keresek egy laptopot,apám meg megveszi.Telefonon meg is beszéltem apámmal,hogy írja le a az eladó nevét,telefonszámát.Meg is lett vásárolva.Most eltelt kb 2hónap a laptopja belassult,és most engem azzal gyanúsít,hogy kicseréltem vagy kivettem a memóriát azért lassú. Meg azt mondta,hogy majd elhozza meg miattam lassú.A kérdés te mit tennél ?

2022. júl. 15. 09:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez gyanúsítás,rágalmazás.Hazudhatnék,de tényleg nem nyúltam a gépéhez.
2022. júl. 15. 10:13
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek bűnbak-keresése határtalan. Ha csak ő használta, magát csak nem okolhatja.. 😬

Mondd hogy megátkozod a tyúkjait is hogy ne tojjanak... 🤣

2022. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-es Adok neked egy zöld kezet,mert szeretnéd viccesen viszonyúljak ehez.De ez nekem tényleg fáj,hogy rágalmaz,és gyanúsít.
2022. júl. 15. 10:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Van 3db memóriakártyám (ram) legszívesebben hozzá vágnám mind a 3-at,hogy nesze...De itt a barátság végetért,ide soha többet ne gyere.És hozzá tenném, hogy mind a 3 memóriakártya ddr3-as a te gépedbe meg ddr2-es jár...De vigyed kend a hajadra...
2022. júl. 15. 10:35
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha bármit tennél csak rontanál a helyzeten és csak azon hitét erősítenéd hogy bűnös vagy.
2022. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Egy ddr2-es laptop amúgy is lassú. Nem kicsit, nagyon. A kölcsönadás előtt is lassú volt. De valamire rá kell fogni. A másik az, hogy csak a kölcsönadás után két hónappal lett lassú? Ha bármit buherálsz vele, az azonnal jelentkezik, nem két hónap múlva.

Mondjuk a memóriakivételt nagyon gyorsan tisztázni lehet. Megkérdezed tőle, hogy mennyi volt benne és milyen. Ő mondja meg, ne te. Utána együtt megnézitek, hogy most mennyi van. A bemondottnak és a fizikailag bent levőnek egyenlőnek kell lennie. Ha ez megvan, nyugodtan elküldheted a bánatba, hogy hozzád többet ne menjen, ha kehes a szar laptopja.

A memóriáidat meg ne add neki. Milyen alapon? Nem vettél el tőle semmit.

2022. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os Nagyon jó dolgokat írtál,de ez az ember nem fogja tudni megmondani,hogy hány gigával vette.Ő őnmagát mindíg felmenti,mindíg más a hibás.
2022. júl. 15. 11:42
 8/13 A kérdező kommentje:
A facebookon kicsit helyre tettem.És betettem ennek a posztnak a linkjét.
2022. júl. 15. 11:45
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Billentyűzettel is gond lesz, a szóköz sokszor nem működik...
2022. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem okoskodni akarok, de én már jó ideje ezért nem kérek kölcsön tech-cuccot senkitől. Főleg hozzá nem értőtől nem. Ez ugyanis sokuknak remek alkalom egy kis piszkálódásra. Azt képtelenek felfogni, hogy a technika nem örök és változatlan, ha pedig valami nem úgy működik, mint eddig, kapnak az alkalmon egy kis mocskolódáshoz.

Egyébként meg neked semmit nem kell bizonyítanod. Jogilag a vádlónak kell bizonyítani, hogy igaz a vád.



Ettől függetlenül a töredezettségmentesítőknek legutoljára 20 éve volt némi hasznuk, a "takarítószoftverekről" meg az a véleményem, hogy ha az ember rendesen használja a rendszerét, akkor nincs rá szükség (a "szemetet" külön szoftver nélkül is le lehet törölni), aki meg nem ért hozzá, az az ilyen szoftverekkel is csak szétb*rmolná a gépét.

Ami kell, az egy antivirus, egy korlátozott fiók, egy normális böngésző, meg némi tudatosság.

2022. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!