Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy bosszúság ? Mi a jó...

Nagy bosszúság ? Mi a jó döntés ? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Szomorú vagyok,nagyon.Úgy kezdődött a történet,hogy az okostelefonom beázott,utána a laptopom alaplapja is tönkrement.Van egy ismerősük akinek szintén elromlott a laptopja és vett egy használtat.64-éves csak alap felhasználó szinten ismeri a számítógépet.Nem használ vírusírtót,nem használ töredezetség mentesítőt,és fájl takarító programot.És én kölcsön kértem a laptopját amikor apámmal ment vásárolni.Az volt a tervem,hogy a facebookon keresek egy laptopot,apám meg megveszi.Telefonon meg is beszéltem apámmal,hogy írja le a az eladó nevét,telefonszámát.Meg is lett vásárolva.Most eltelt kb 2hónap a laptopja belassult,és most engem azzal gyanúsít,hogy kicseréltem vagy kivettem a memóriát azért lassú. Meg azt mondta,hogy majd elhozza meg miattam lassú.A kérdés te mit tennél ?

2022. júl. 15. 09:55
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Jól esett olvasni,hogy nem nekem kell bizonygatnom.
2022. júl. 15. 19:11
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, hogy nem neked kell. Jól is néznénk ki, ha bárki bármit bizonyítás nélkül követelhetne a másiktól.
2022. júl. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jutott egy eset, ami még kezdő rendszergazdaként történt meg velem.

Egy magát elitnek nevező gimnáziumban kaptam állást. (Nem emiatt az eset miatt nem kedvelem ezt az iskolát egyébként. Tipkusan az a kirakat-iskola, kívülről mutatni kell, hogy mennyire jó, aztán meg a színvonal a béka popója alatti.) Volt egy tanárnő, akinek be kellett írnom a wifi-jelszót (mert egyébként a 90%-uk erre magától képtelen), beírtam neki, a gépet kikapcsoltam, és az asztalára tettem. Erre másnap hallom vissza, hogy én mekkora egy szemét vagyok, mert letöröltem mindent a gépéről, és úgy adtam vissza.

Nos, annyi történt, hogy minden tanári notebookon két fiók volt. (Ezt még az elődöm hozta létre így, igazából nem látok benne ésszerűséget, tekintve, hogy mindkettő admin jogú volt.) A kis drága pedig a másik fiókba jelentkezett be, nem abba, amit egész addig használt, így persze, hogy nem találta a dokumentumait. Végül nem csináltam ügyet a rágalmazásából (pedig egyébként jogilag megtehettem volna, és nagyon komolyan meg is üthette volna a bokáját), de innentől nem tartozott azok közé, akiket kifejezetten kedveltem volna.

Egyébként biológiatanár volt, egyszer be kellett mennek az órájára a projektort bekapcsolni (igen...), és közben hallom, hogy a lúgosításról, mint tudományosan megalapozott módszerről tanít... Szóval ennyit róla.

2022. júl. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!