Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem megy a számítógépem?

Miért nem megy a számítógépem?

Figyelt kérdés

Vettem új alaplapot,ramot, procit, összeraktam a gépet és ha bekapcsolom minden ventillátor forog, látszólag minden működik de nincs kép. Az alaplapomon van EZ debug led. Amikor bekapcsol a gép azonnal ég a cpu led, majd kb 1 peec múlva az kialszik és kigyullad helyette a vga led. A hardverek amiket vettem kompatibilisek egymással így az nem lehet gond.

Amiket kipróbáltam és nem hozott eredményt: kiszedtem a gombelemet pár percre majd visszaraktam és újraindítottam, kihúztam a háttértárakat az alaplapból és úgy indítottam, megpróbáltam 1 db rammal indítani, többször leellenőriztem mindennek a csatlakozását.

Valakinek van még ötlete hogy miért nem szűnik meg ez és hogy orvosolható. A vásárlásnál annyit mondtak hogy lehet bios frissítést kell csinálni majd ha kigyullad nekem a cpu led. De nekem sajnos a vga led ég és amíg nincs kép nem tudok belépni biosba stb.. Egyébként a videokártya 100% hogy jó mert be lett rakba egy másik gépbe és ad képet. A hardverek amiket vettem: MSI B550M-A PRO alaplap, Ryzen 3 4100 proci, Kingston Fury Beast 2x4gb 3200Mhz RAM. A videokártyám Geforce gt 1030.

Barmilyen segítség jól jönne!



2022. júl. 16. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

BIOS frissítés az AMD ComboAm4v2PI 1.2.0.5 verzióra.


[link]

2022. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Ha nincs kép hogy frissítsem a biost?
2022. júl. 16. 09:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A nem G-s jelű Ryzenekben nincs GPU mag, ezért nincs kép. Vagy egy dedikált kártyát kell betenni, vagy egy G-s procit, akkor lesz.
2022. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
szerintem frissiteni kell a biost nagy valoszinüséggel az alaplapon
2022. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

videókártya kimenetére kösd a monitort ha ott sincs kép akkor bios frisités kell neki.


(1030gt)

2022. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Valóban BIOS frissítés kellhet, felhívtam egy szervízt ők is ezt mondták.
2022. júl. 16. 10:19
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
mondjuk vakon is be lehet lépni biosba meg léptetni de ahoz nagyon ügyesnek kell lenni szoval marad a szerviz
2022. júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

#7 Ok. Csak nyugodtan frissítsél monitor nélkül vakon bios-t. De a saját alaplpoddal, ne mást akarj rávenni a hülyeségre. Nyilván vannak olyan alaplapok, ahol akár processzor és monitor nélkül is lehet biost frissíteni(a fiamnak pl olyan van), de ez a lap nem olyan.

Arról nem is beszélve, hogy már eleve nem indul el az alaplap, ami kizár mindenfajta bios frissítést.

2022. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Vakon én sem fogok neki, megy a szervizbe, nekik van egy régebbi proci amit a frissítés erejéig beraknak.
2022. júl. 16. 13:04
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
#8 senkit nem vetem rá semmire ha olvastad a mondatom végét " szoval marad a szerviz ".
2022. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!