Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 70 ezret megér használtan ez...

70 ezret megér használtan ez a thinkpad?

Figyelt kérdés

Munkára használnám meg filmnézésre, játszani csak konzolon szoktam


[link]


2022. júl. 17. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani. Annak idején újonnan félmilliónál kezdődött egy ilyen, és strapabíró. De azért nem egy mai darab. Én ennyi pénzért szerintem találnék picivel újabb/erősebb thinkpad-ot is. De amúgy maga a gép jó, de kicsit öreg már ehhez az árhoz szerintem.

Kíváncsiságból azért megnéztem, mennyiért adják használtan mások, és ahhoz jó ár ez.

A 4 GB RAM mondjuk már filmnézésre is lehet kevés, ma már ez kevés is, szóval 75-nél tartunk egy kb. 8 éves géppel.

Ha beleszámoljuk, hogy 8-10 év után a laptopok drámaian tönkremennek, inkább keresnék egy újabb gépet ennyiért, max 3-4 éveset.

2022. júl. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább vegyél egy ilyen Thinkpadot, vagyis x240-x270 sorozatból, amelyiknek 256 GB, SSD, 8 GB stb. van. Ezek olyan 116 ezer körül vannak, engem az sem érdekelt, hogy gyenge az akku. Lehet kapni hozzá, az nem gond és tíz-tizenkét évre a laptop le van tudva. Ezek megbízható, üzleti gépek, 4-500 ezerbe kerültek és külföldről hozták be, aztán felújították. [link]
2022. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez drágább, de sokkal jobb. Egyébként nekem is ilyen van, ez hordozom magammal.

[link]

2022. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inkább egy 8250U procis gépet néznék

Kijelzőnek talán IPS, és mindenképp FHD felbontás

valószínűleg drágább, de az integrált grafika elbánik minden mai videoformátummal, és ez hőmérséklet, ventilátorzaj, és gyors böngészés (youtube!) miatt nagyon fontos lenne. Illetve előny h könnyebb is lesz.

hátrány... nincs igazán... szintetikus tesztekben kevesebb pontszámot hoz, mint a régi felső kategória, de a modernebb utasításkészletekre írt új programok többszörösen meghálálják. tehát egy egyszerű office is gyorsabb az újabb gépen.


A filmezés miatt pedig kitárnám az intel 7gen alatti procikat. AMD a 4000 szériától vehető ajánlhatónak laptopban. Pl 4300u

2022. júl. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pl

[link]

2022. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!