Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Winchester: 2018 előtt vásárol...

Winchester: 2018 előtt vásárolt biztosan CMR? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha 2018 előtt vásároltam több winchester-t is, akkor jó eséllyel ezek CMR alapon működnek, nem volt még akkor "titokban" bevezetbe az SMR technológia?

2022. júl. 29. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:

Western Digital Red és Seagate Barracuda 3 TB modellre gondolok.

Ez a "titokban történő bevezetés & nem jelölés" nem tudom mikor kezdődött.

2022. júl. 29. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:

A technológiát 2013-2014 óta használják:

[link]

úgyhogy a 2018 előtt vásárolt példányokból is kifoghatsz SMR-es példányokat.


Biztosra a gyártó oldalán közzétett információkkal mehetsz - erre már linkeltem be példákat az alábbi topik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

#1-es hozzászólásában.


Egyébként ennek az SMR-nek főként a szoftveres ZFS RAID-nél van hátránya - mint itt is írják:

[link]

illetve az előzőleg belinkelt topikban is említettem.

2022. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. júl. 29. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
A 2008 előttiek biztos, de típusszám alapján ki lehet keresni. De ezt inkább vásárlás előtt szokás. :)
2022. júl. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2018 előtt még sohasem hallottam az SMR és CMR mizériáról, ilyesmi eszembe se jutott akkoriban, csak most, "késő bánat".

Gyanítom hogy nem vagyok ezzel egyedül, mert akik a gyártóknak mentek jogilag, "azok se hallottak róla" csak akkor amikor már késő volt.

2022. júl. 29. 15:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsém volt, úgy tűnik, CMR.
2022. júl. 29. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!