Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PCX-töl rendeltem egy razer...

A PCX-töl rendeltem egy razer deathadder v2 egeret, de razer deathadder v2 pro-t küldtek ki , egy picit drágább mint amit kifizettem, és írtak e-mailt és felhívtak telefonon is, hogy ki cserélnék. Számíthatok jogi következményre ha nem adom vissza?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 15:29
 1/10 anonim válasza:
100%
Persze.
2022. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2. Én már jelentetem, tedd te is.
2022. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, számíthatsz jogi következményekre.


Vagy egyezzetek meg a cserében (mivel a webáruház hibázott, neki kell viselnie minden ezzel kapcsolatos költséget), vagy fizesd ki az árkülönbözetet.

2022. aug. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5. Nem azért jelentettem mint amire elsőre gondolsz, csupán átrakattam a hardverekhez.
2022. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg ha tőled tulajdonítanáának el valamit, már vernéd a tamtamot mindenhol...
2022. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Soha többé nem fognak kiszolgálni.
2022. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
79%

10 ezer forint különbség miatt nem fognak jogi eljárást indítani.

De erkölcsi okokból én visszaküldeném.

2022. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem ezt vetted, jogilag nem a tiéd. Azt valóban nem várhatják el, hogy te a saját költségeden juttasd vissza, de például küldhetnek futárt érte aki felveszi tőled és kihozza azt amit rendeltél. Nem tudom mennyi a különbség, 1-2 ezret én a webshop helyében benyeltem volna, mert többe kerül a futár oda-vissza, de ha tízezrekről van szó, ne csodálkozz, hogy léptek. Sőt, ha kibontottad, még az értékcsökkenést is rádverhetik.
2022. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"10 ezer forint különbség"

van az 30 is.

Nem hiszem el, hogy valakiben felmerül az a lehetőség, hogy nem küldi vissza. Neked kellett volna telefonálnod.

Egy 50k-s egér veszteséget nem fognak csak úgy benyelni.

2022. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem küldöd vissza, akkor fogsz kapni egy fizetési meghagyást az ügyvédjüktől. Persze az már nem 50k lesz, rajta lesz az ügyvéd munkadíja is, meg még minden egyéb költséget rádvernek. Szóval elvileg megtarthatod majd az egeret, mert ki fogják fizettetni veled, de legalább kétszer annyiba fog kerülni mint amennyiért elérhető a webshopban.

Tudják bizonyítani hogy nem azt kaptad amit rendeltél és azt is, hogy nem küldted vissza. Mindenről van visszakereshető nyom, email, telefon, szállítólevél, leltár, stb. úgyhogy nem érdemes a fizetési meghagyással kapcsolatban ellenkezni. Ha bíróságig viszik, akkor tutira bukod a dolgot, meg még 1 milla perköltséget. Köll ez neked te gyerek?

2022. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!