Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért másol lassan a pendrive?

Miért másol lassan a pendrive?

Figyelt kérdés

Lehetne részletezni hogy milyen gép, milyen alaplap, de felesleges. Gaming PC-ről van szó szóval tudnia kellene. Usb 3.1-be van dugva az usb 3.1-es pendrive, ami ez:

[link]

Eddig normálisan is másolt, de valamiért belassult de nagyon. Alig megy feljebb 1 MB/s-nál.

Ötletek? Egy 4K-s filmet másolnék ami 65 gb. Eddig is simán ment nem tudom miért lassult be ennyire. Ötletek?

Nemrég formázva volt, de ugyan úgy ntfs-re mint ahogyan előtte volt korábban is.



2022. aug. 6. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémám volt 3.1-es pendriveal(adata 256gb 200mb/s). Nálam az oldotta meg hogy hátulra dugtam be. Valószínűleg az előlapi csatlakozó kábele nem volt elégséges hiába 3.1-es.
2022. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hátulra van bedugva, mivel csak egy darab 3.1-es usb van (elől is és hátul is vannak 3.0-ás, sőt, szinte csak azok vannak, de 3.1-ből csak egy van.)

Eddig is oda volt dugva és tökéletesen másolt.

2022. aug. 6. 22:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A pendrive-ok általában nem nagy fájlok másolására valóak. Az ilyen olcsók semmiképp sem.


Sajnos nagyon nehézkes adatot találni nagy fájlos másolási teljesítményekről.


Ha gyorsan akarsz ilyen nagy adatot másolni, akkor leginkább valamilyen külső SSD-t vagy SSD alapú pendrive-ot lehetne nézni. Esetleg dram-os nvme ssd nvme külső tokba (ez tuti rendben lesz).


Én kutakodtam egy ideig, de annyival drágábbak, ami nekem pont nem éri meg. Azóta már szervert futtatok otthon, és bárhonnan elérem a fájljaimat, így nem kell pendrive. Filmek is médiaszerverről mennek.

2022. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, szóval rendben van a tetűlassúsága. Ennek iylennek kell lennie. Olcsó fos, arra való, hogy pár doksit átmásolj egy munkahelyi prezentációhoz.
2022. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha most írni akarsz rá az valóban sokkal lassabb (még a gyár szerint is) mintha olvasni akarnál róla.

Mutass egy CristalDiskMark mérést. 1.sor elég (seq) 1x.

2022. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

eddig birta valoszinu

vagy egyedi peldanyhibas vagy ilyen a szeria


jobbat kell legkozelebb venned

2022. aug. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!