Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép házhozszállítása:...

Számítógép házhozszállítása: törékeny csomagként kezelik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Valaki megkért, hogy rakjak neki össze egy számítógépet és a gép összeszerelését végző céggel az összeállított számítógépet futárszolgálattal küldessem el az illető címére (az ország másik végén lakik).

Törékeny csomagként van kezelve és biztos nem lesz baja, ha az összerakott gép átutazza az egész országot?

Nem szokott előfordulni, hogy "nem azt rakják össze mint amit az ügyfél megrendelt" (összekeveredik két rendelés vagy hasonló)?



2022. aug. 10. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
téged kért meg ? hát nem lehet sok esze, tekintve hogy a kérdésből kiderül hogy kb 0 tapasztalattal rendelkezel ezen a téren .. miért kevernék össze a rendelést ? miért törnék össze ? miért ne úgy raknák össze ahogy kérte ? komolyan mondom kb 1% az esélye hogy ezeket elcseszik . amúgy meg nem értem neked mi a létjogosultságod kérdező ... úgy értem ingyen segítesz valakinek össze állattani egy gépet ? mert mondom még egyszer ahogy nézem neked kb semmi közöd a dolgokhoz legalábbis a kérdés alapján.. így max az jön le hogy te fizettél valakinek hogy össze rakd a gépet online ... persze szar lesz de fizettél érte nah :D kedves kérdező inkább gyűjts bélyeget szerintem .
2022. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"komolyan mondom kb 1% az esélye hogy ezeket elcseszik"

Egy komoly cégnél ez inkább 0,1%.

Egyébként adom az #1 véleményét abból a szempontból, hogy itt elég sok dolog bűzlik.

Minden esetre egy ennél 100x törékenyebb 2 méteres LCD TV is megérkezik (javarészt) épségben futárral. Akkor egy becsomagolt PC-nél mekkora az esély hogy átmegy rajta egy kamion?

Mellesleg létezik csomagbiztosítás is, pár ezer forint.

2022. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 gépet rendeltem eddig iponról, mindet bazinagy léghűtővel, eddig egyszer sem volt semmi baja a gépnek. A dobozok mondjuk iszonyatosan néztek ki de üresek voltak.
2022. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jah és Dél békési vagyok, tehát nem 10km-t ment a csomag
2022. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó két hozzászólást köszönöm.


"Egyébként adom az #1 véleményét abból a szempontból, hogy itt elég sok dolog bűzlik."


Eddig ha szükségem volt rá, mindig személyesen rakattam össze gépet: összeírtam, boltban megbeszéltem, a kész gépért mentem. Webshop-ból sose rendeltem ilyesmit, csak kisebb alkatrészeket, amelyeket személyesen vettem át.

Ilyen "sérülékeny csomagokkal" futár által kézbesítve még nem volt tapasztalatom.

Bár nem géppel, valaki járt úgy egyszer, hogy törékenyként feladott csomagja a másik félhez több mint húsz darabban érkezett. A csomagolás menetéről meg a termékről volt fényképe, így tudta megoldani a problémát.



Egyébiránt első két hozzászóló azt gondol rólam amit szeretne, igazából nem zavar. Azt szeretném megjegyezni, hogy velük ellentétben (főleg 1. hozzászóló) senkit sem bántottam, nem degradáltam le.

2022. aug. 10. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Elhozták a havernak a gamer laptopot, de Szombathelyről Szegedre. Semmi baja nem lett, nagyon vigyáztak rá.
2022. aug. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hoztak már GLS futárral gépet elég nagy toronyhűtővel, videókártya nélkül, minden okés volt vele, és elég gyorsan, 2 nap alatt érkezett meg.
2022. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!