Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy AMD r9 390 videókárt...

Adott egy AMD r9 390 videókártya az lenne a kérdés ,mennyire normális az ha a kártya ets2 közben 93 fokon vagy talán fölötte pörög ?

Figyelt kérdés

A cpu egy intel core i5 8400 azon van egy torony hűtő és még egy ventilátor

Az alap hőmérséklete bekapcsolás után 39 fok de használat után 59-60 fok az átlag. A cpu hőmérségkelte teljesen jó csak félek ,hogy ez az amd-s szutyok nehogy elrontsa a gépben a hardvert a melegedésével.



2022. aug. 19. 21:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérem nyugtassatok meg , hogy nem lesz baj :( Nemrég vettem de ez a hő az játék függő ,mert van amelyik bőven 70-75 fokon viszi a gpu. A hűtés a baj vagy azért ,mert amd ? Eleve féltem az amd-től ,mert szerintem rossz kártyákat csinál ,rossz hűtéssel
2022. aug. 19. 21:29
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdés milyen hűtés van rajta, mert ezek a kártyák gyárilag úgy voltak beállítva, hogy felengedik magukat 85-95 fok közé simán, ez alól csak a komolyabb hűtéssel szerelt darabok voltak kivételek.
2022. aug. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Eleve féltem az amd-től ,mert szerintem rossz kártyákat csinál ,rossz hűtéssel"


Akkor minek vettél AMD-t?


Melyik R9 390-ed van? 2 vagy 3 ventis?

2022. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A két ventis r9 390-es kártyám. És látod? Én se tudom hogy miért vettem amd-s gpu-t úgy voltam vele, hogy majd ki cserélem nvidiás gpu-ra.
2022. aug. 20. 04:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A két ventisek alapból melegedősebbek, mint a 3 ventillátorosak de azért 93 fok az sok.

Szét kellene szedni, kitakarítani a bordákat, újrapasztázni. Ha nem volt megcsinálva akkor jó eséllyel kiszáradt a paszta teljesen.


https://www.youtube.com/watch?v=YjuGOc-P7Rw


Ahogy nézem pár videóban a youtubeon, ETS2nél senkinek nem megy 70 fok fölé az R9 390. Nem lehet hogy nálad van valami extra driverbug ami miatt kiakadt az ETS alatt? Ha mindenhol máshol 60 fok körül megy, csak ennél a játéknál 90 felett az gyanús.

2022. aug. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mert ez a kártya a két ventis r9 390-es. Akkor ez normális lenne? Oké ha a kártya bírja de a hardverek is? Mert ezen kívül a kártya tökéletesen működik csak ha hajtva van akkor ez nagyon magas hőmérséklet, még azt mondom a 85 az még úgy elmegy. De ezen gondolom egy komolyabb hűtő és egy jobban szellős ház segítene. De maga a ház se kicsi és azért van benne hűtő, mert a cpu-n se a gyári hűtő van.
2022. aug. 20. 05:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, mert nekem is ennél volt gyanús, mert sok játékot ki próbáltam vele és az ets2 és valami vonat szimulátornál csinálta ezt és az benne az érdekes, hogy akkor ugrik meg a hő, mikor a játékot léteszem az asztalra de mikor vissza megyek vissza ugrik 80-85 fokra. Akkor ezek szerint ez valami bug lenne? Mert mondom bekapcsolásnál 39-50 fok között alakul és játék után 59-60 fokos a gpu de más játék esetén nem láttam ezt a kiugró hőmérsékletet
2022. aug. 20. 05:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: Mikor háttérbe kerül akkor kikapcsol a v-sync és annyit számol a VGA amennyit csak bír.


Amúgy meg ez az NV vagy AMD jobb már vallási szint sokszor, de amúgy nyugi AMD VGA is teljesen jók, általában oda-vissza adják itt is a labdát, mikor melyik térfélen van épp a korona teljesítményben vagy épp eladásokban.

2022. aug. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

nem lehet globalisan is bekapcsolni a v-syncet?

ha csak az a gond megerhetne


mellesleg jatekban beallitasokkal is lehetne szorakozni


meg driverben is az adott jatekhoz kapcsolodo beallitasokban


ok nelkul minek terhelni ezt a vga t? Zabal ugyis mint egy hosugarzo


szoval aramfogyasztasnak se tesz jot, es manapsag tol oreg es gyonge is hogy megerje sokaig ulni rajta

2022. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólótól kérdezem ,hogy kifejtené mit is takar ,hogy ok nélkül minek terhelni a vga-t ? Mert én ahol csak tudom visszább vettem a gpu teljesítményből és a driverben is. Szerencsére nem szokott a játékoknál ekkora hőt nyomni magából csak eddig kettő játéknál tapasztaltam ezt.De akkor ott a v-synce lenne a baj ? Plussz kérdés az amd szoftverben van egy gpu ventillátor állító azzal teszek e bajt ha egy kicsit jobban hajtom a hűtőt ? Nem a kártya húzására értem hiszen így is egy kemence hanem a hűtőre a fordulat számára gondoltam.De amúgy a többi játéknál jó hőt hoz csak vannak kiugrók néha és alap használat mellett se ugrik túl. De majd kap egy jobb házat és több ventit a gép meg egy külön vga hűtőt is és akkor hátha lehet még lefelé nyomni a hőt
2022. aug. 20. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!