Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardver hibára utal ha...

Milyen hardver hibára utal ha durván belassul a gép és nulláról újratelepített rendszerrel sem oldódik meg?

Figyelt kérdés
A gép egy Acer TravelMate, a proci Core i3 380M, 3GB DDR3 memória. Eredetileg win7-el, majd a gazdája újat kapott a lassúsága miatt és ezt selejtezve lett. Teljes újratelepítés win10-el, minden szűz, de ugyanígy baromi lassú. Érzésem szerint az erőforrások elegendőek kellene legyenek, szóval valami hiba van... Tippek?

2022. aug. 20. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Talán hdd hiba.mérj olvasási sebességet.csodát ne várj tőle, olyan 80-90 sec alatt kéne bootolnia win 7 mellett.a 10-et el kéne felejteni driverek híján.jó a 7 is,én is használom a mai napig.
2022. aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem kell rossznak lennie a HDD-nek, hogy baromi lassú legyen. Nem egy tigris a processzor amivel próbálkozol, hanem elég gyenge. De arra talán elég, hogy netezzenek rajta. Viszont 3GB memória kevés a Windows 10-re és maga a HDD megléte is probléma. Körülbelül több 100 hasonló kaliberű géppel volt már dolgom. Nem fognak működni merevlemezről. Nem lesz használható.


Kell bele 4GB memória és egy 120GB-s SSD.


Szóval nem feltétlen hardver hiba, ez a kombináció jó merevlemezzel is használhatatlan.

2022. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Létezik az, hogy Win7-tel vígan elvolt, de a win10 meg ennyire földhöz nyomja?? Ez furcsa...

Köszönöm a válaszokat.

2022. aug. 20. 12:17
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Létezik. Mondom, hogy a Windows 10 nem való 2-3 GB memóriára és HDD-re. Nem fog normálisan futni.
2022. aug. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Van i3-380M-em. 8GB RAMmal és SSDvel teljesen korrektül megy, ahhoz képest hogy már 10+ éves technika.
2022. aug. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon köszönöm!! 😊
2022. aug. 20. 13:02
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan asztali géppel 4 giga rammal kétszer tértem át W10-re, majd a lassúsága miatt vissza W7-re. Azóta is szépen ketyeg.
2022. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

win7 miert nem jo akkor?


mostmar tamogatas is ujra van ra es egyre jobban optimalizaljak hogy meggyorsabb legyen nagyon regi hardvereken is, folyamatos driver frissitesek is a 2010 elotti hardverekhez is


ja amugy ha win7 el lassu volt mit akarsz? Valoszinu vagy ilyenek terveztek, vagy ilyennek gyartottak ennyi


ha nincs hardveres gond vele (elsonek, belso takaritas, pasztazas) akkor is az emlitett hardvercserek kellenk, mivel ebben az allapotaban velhetoen ez a max tole

2022. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

Nem én használtam új korától, ennyit tudok, hogy a tulajdonosa azért kapott új gépet mert ez baromi lassú lett. Vélhetően eredetileg nem volt az, mert évekig használta. A win7 meg lejárt lemez és van helyett jobb. A win10 jobb, ezt nehéz lenne vitatni anélkül hogy vallási kérdést csinálnánk belőle, nekem ennyi elég. Kapni fog még memóriát és ssd-t.

2022. aug. 20. 13:24
 10/10 anonim ***** válasza:

9) jobbnak jobb ez nem vitás,de ha nincs driver egy 10+ éves géphez akkor kínlódj tovább vele.

Még annyit hogy vehetsz bele i7 640m procit ha akarsz.

2022. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!