Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyha alacsonyabbra állítom...

Hogyha alacsonyabbra állítom a felbontást és a grafikát mennyivel fog kevesebbet enni a gépem?

Figyelt kérdés

Függ a gép fogyasztása attól, hogy milyen grafikán és felbontáson játszok? Ha igen akkor mennyire?

Én általában 4K Medium-High szoktam játszani úgy, hogy általában használok mellé RT vagy dlsst.

De van amikor FHD, QHD vagy 1-2 játéknál FHD alá is leveszem a felbontást azért mert 120Hz monitorom van. Gondolom ez játék függő is. Mondjuk 720p-re azért nem veszem le a Cyberpunkot sem mert nem szokott annyival több fps lenni.

De inkább gyakrabban nyúlok a nagyobb felbontás felé. De ha annyit számit akkor lejjebb veszem a dolgokat mondjuk FHD High + Quality dlss + RT alá nem nagyon akarom adni az általános játszogatást.

Sajnos abban a helyzetben vagyok amikor naponta többet játszok 1-2 óránál és a nap felébe megy a gép akkor túl lépem azt a fogyasztást amire korlátoznak minket. Egy kicsivel általában közel 8 Kilovattot fogyaszt a gép. És ezzel nyomatom!

AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz

ASRock A520M-Hvs

4x4gb 2667mhz ram

1Tb 7200Rpm hdd + 320Gb 5400rpm hdd

Silicon Power A55 2.5 256GB SATA3

Spirit Of Gamer Ghost 3

FSP Fortron Hyper K Pro 500w

Rog Strix RTX 2060S OC



2022. aug. 26. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy elég combos VGA-m van. RTX 3080 Ti és 350W-ot zabál, ha bekapcsolom a DLSS-t (azaz alacsonyabb felbontásban renderel a kártya), azt vettem észre, hogy 20W körülbelül lejön a kártya fogyasztásából, de ahol elveszek ott a gép visszaad, a CPU-m (Ryzen 7 5800X) meg elkezd magasabb százalékon pörögni és körülbelül annyival eszik többet, mint amennyit "lefaragtam" a GPU-ból. Szóval szerintem nem tudod a gép fogyasztását modern játékokban csökkenteni igazán, amit észrevettem, mondjuk Half Life 2 alig mozgatja meg a gépemet, még csak meg sem emeli az órajelét a kártya, 500 mhz-en kegyeg az órajel.


TL;DR: Megoldás: Régi játékok. És ezt nem viccből írom, esetleg MSI Afterburnerben lejjebb húzod a kártyád Power Limit-jét, de ezzel teljesítményt is vesztesz.

2022. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#2 Gondolom, hogy amikor bekapcsolod a dlsst akkor is 100% körül megy a kártya.

Vagy attól is függ milyen felbontáson mert hd Full HD-ban akkor mondjuk gondolom nem

2022. aug. 26. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Az RTX 2060 Super a legtöbb modern játéknál mindenképpen 90% felett fog pörögni, de ahogy mondtam az a 10% átterhelődik a CPU-ra, szóval valójában nem tudod csökkenteni a fogyasztásodat. Ahogy mondtam esetleg visszaveszed az power limit-et, de elveszel vele teljesítményt. Kicsit játsz kevesebbet, de úgy gondolom, ha ennyire szűkében vagy a pénznek, akkor nem a számítógépezés a legfontosabb dolog, amivel spórolni tudsz.
2022. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#4 Nekem ez az RTX 2060S a legtöbb játéknál 95% fölött pörög általában 100% vagy közelében. Még 1600x900 felbontáson is 90% felett megy. Természetes a proci is jobban megy. Ezeken a kisebb felbontásokon.

Viszont elvileg, hogyha nem FHD játszol hanem 1440p vagy 4K akkor a kártyát azt meg túlhajtod és ilyenkor elvileg többet os eszik. A pfoci is de ilyenkor a kari elvileg keményebben tud fogyasztani. Ha megküzd a 4K Ultrával azért, hogy meglegyen a 24 fps.

2022. aug. 26. 21:19
 5/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jo de akkor nem cel az alacsonyabb fogyasztas?:D


power limitet lelehet huzni es kesz es amit bir ugy ugy jatszol


a masik hogy prociban is kilehet kapcsolni a szalakat is pl. Vagy magokat is, meg "powerlimitet" is lejebb lehet huzni


de amugy lejebb lehet venni magat a proci max terhelhetoseget is, es az rendesen takarekoskodni fog


ahogy fps limitet is beallithatsz ha 24fps is eleg neked (mindegy hogy 4K) akkor 30fps FHD n vagy 60 miert nem eleg?


olyan brutalisan tudsz energiatakarekoskodni hogy csak na, a kerdes az hogy akarsz e

mert ugylatszik nem

"nem lehet" persze hogy nem ha a legmagasabb elerheto fpst akarod megtartani akkor nem tudsz takarekoskodni energiaval

de ha fps elvarasbol leadsz akkor boven-boven tudsz

negyedannyit se fog fogyasztani geped


2060 nem gyenge kari negyed teljesitmennyel sem


persze mondhatod hogy ugy olyan lesz teljesitmenye kb. Mint egy 1650 nek

de es akkor? nem sporolni akarsz?


ha ki akarod centizni az is megy


finomhangolni mindent lehet


nem muszaj csutkafekezni ha az anyira fajna, % konkent lehet haladni mindennel ha dowclockolsz akkor is

es fps limitet is viszonyithatod

megnezed hogy most mennyi is a szamodra meg teljesen jo felbontason ha 120 pl akkor 60 al is mar felgazt nyertel, es 60fps is nagyon szep

de csak peldanak, eppen hogy lehuzhatod 100fps re vagy 75re

barmire


minel kozep es felsokategoriasabbak a hardverek annal jobban lehet oket finomhangolni foleg ha muszaj

2022. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!