Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre mehet a laptop aksija...

Tönkre mehet a laptop aksija ha nincs használva?

Figyelt kérdés
Egyetemre valószínűleg szükségem lesz egy laptopra, viszont most nem nagyon tudnám használni, így bent lenne kb 1 évig a szekrényben. Tönkremehet mert nincs használva/feltöltve állandó felhasználás mellett? Ha igen kb mennyi időközönként használjam/töltögessem kicsit?

2022. szept. 5. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Igen, havonta 1-2x töltsd fel.
2022. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
83%
Tedd el úgy, hogy 60-70%-ra legyen feltöltve, aztán ha csak havonta egyszer használod és ismét ilyen töltöttséggel teszed el, akkor tökéletes lesz 1 év múlva is.
2022. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Használni egy akksinak sem használ, ha sokáig teljesen lemerítve van, ha párhetente előveszed picit használod és feldobod töltőre már azzal sokat segítesz rajta.
2022. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
74%

A régebbi lítium aksikra azt mondták, hogy gyártásól számítva 5 év a szavidejük.


Én is erre az 50-60 %ra szavazok. És a hűvös, de nem hideg helyen történő tárolásra.


Lenovo gépekben tálálkoztam "tárolási mód" opcióval, amivel nem folytatja a töltés 60% fölött. Szerintem az a jó, ha asztali gépként használod, vagy felkészíted tárolásra.

2022. szept. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!