Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tablet visszaállítás gyári...

Tablet visszaállítás gyári flash rom-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdem az elején. Van egy Lenovo tab m10 fhd+ -os tabletem (x606x), amelynek le lett formázva a rendszer file- ok. Azóta adb segítségével sikerült feltennem egy bizonyos verziót. viszont a tablet indításkor kiírja:


orange state your device has been unlocked and can't be trusted your device will boot in 5 seconds.


2. Probléma:

Miután sikerült életet lehelni bele, rendesen tudom használni, viszont a

beállítások: > Biztonság > Biztonsági frissítésnél az ikon zöld helyett piros, de hiába próbálnák frissíteni, azt jelzi, hogy napra kész de akkor az ikonja miért nem zöld úgy, mint minden másnak gondolok itt a play szolgáltatások frissítésére.


Smart Phone Flash Tool nevű programmal is próbáltam helyreállítani a tableten található rendszer file -okat, viszont ott is hibakód miatt megállt a művelet, illetve a hozzá szükséges scatter file-t se tudom elérni sehonnan.

Gyári lenovo smart assistant alkalmazással is próbáltam a gyári firmwaret frissíteni, de ott is szintén a fent említett problémák vannak, azaz a fent említett bootolási hibakód, illetve a biztonsági frissítéssel rakja "gyárira" a tabot.

Hogyan tudnám ezeket orvosolni úgy, hogy esetleg, ha későbbiek folyamán gyári adatok visszaállítása során se jelenjenek meg ezek a problémák. Köszönöm, ha elolvastad, és a segítséget is előre.



2022. szept. 13. 18:00
 1/1 SIDLER22 ***** válasza:

Ha te root-olsz vagy újratelepítesz custom rendszerrel egy Androidos eszközt akkor annak a bootloader-ét ki kell nyitni és azt utána már nem tudod lezárni. Ez adja a készülékre a garanciát. Ez garantálja a gyártónak, hogyha visszavinnéd az eszközt javításra, akkor nem azért ment tönkre mert másmilyen rendszer volt rajta.


Gyárira úgy tudod visszatelepíteni a rendszert, hogy a hivatalos oldaláról letöltöd az adatbázisból a gyári stock rendszert. Ebben az esetben a gyári rendszert kapod vissza, viszont a bootloader továbbra is nyitva marad. Azzal már nem tudsz semmit kezdeni.

2022. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!