Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop egyetemi használatra?

Laptop egyetemi használatra?

Figyelt kérdés

Laptopot szeretnék vásárolni, de őszintén fogalmam sincs, melyik típus nekem a legideálisabb, a műszaki adatok nekem mind kínaiak.

Iskolai, egyetemi használatra szeretném leginkább - így fontos szempont, hogy viszonylag könnyű legyen, magammal tudjam vinni, illetve hogy az üzemideje se pár óra legyen. A nagy keresésben azt olvastam még, hogy hasznos ha a tárhelye se kevés. Tényleg annyira alap használatra kellene, tudtok segíteni nekem?

Tudtok ilyen, max 170ezer körüli modellt?



2022. okt. 27. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Új: [link]

Használt: [link]

2022. okt. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

A HP-t kerüld el messzire, mert csak a felső kategóriás üzleti gépeik érnek valamit, az olcsók iszonyatos hulladékok!


Dell az jó, pláne a Latitude sorozat.

2022. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Manapság újonnan vett gépek bármelyike megfelel sima fájlok, tananyagok kezelésére, ha tényleg csak az a célod.


Nekem acer hibrid laposom van (grafikai kisebb munkálatokhoz), azán kibírta pár évig 12 órát 1 töltéssel. Immár 9-10 órát, ám valószínű a nem megfelelő használata miatt.


Az akkus dolgoknál használat alatt nem javasolt a töltés.

Kikapcsolva félre rakva hagyni kell.

2022. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sok gép megfelelhet. Például itt egy keresés, max 200 000 forintig, legalább 500 GB SSD-vel ("nem kevés" tárhely) és 8 GB memóriával (azalatt lehet, hogy lassú lesz) Ezek közül szinte mind megfelelhet (talán a legelső Celeronossal óvatos lennék)


[link]


Ha szempont, hogy legyen rajta Windows is, akkor állítsd be azt a szűrést is. Tehát nem kell külön telepítgetni,kb. bekapcsolod és megy.


Ha nekem kellene ezen feltételek alapján választani most, talán egy ilyesmi Lenovo IdeaPadot vennék:


[link]


vagy


[link]

2022. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

DELL Latitude lenne talán a legjobb, de azok drágák. Ezen kívül kb. bármelyik nagyobb akkus IBM-Lenovo megfelel erre a célra.

Szerintem gondolkozz el, hogy esetleg egy nagyobb tablet billentyűzettel nem lenne-e jobb.

2022. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Külföldről behozott és itt felújított üzleti laptop lenne jó, abból is a DELL és a LENOVO Thinkpad a legjobb.

[link]

2022. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!