Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pc összeszerelése egyedül?

Pc összeszerelése egyedül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minden alkatrész megvan lassan a géphez. Viszont nagyon drága lenne, ha bevinném üzletekbe,hogy szereljék össze. Én megtudnám egyedül csinálni, szerencsére a processzor benne van az alaplapban, tehát ezzel nem kell foglalkozni. Eléggé sok videót neztem,hogy hogyan kell. Nagyon vigyáznék, és figyelnék. Szerintetek belevágjak egyedül?

2022. nov. 1. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A videókon nehéznek tűnt? Vágj bele nyugodtan, ha valami nem megy akkor írsz ki újabb kérdést.


Az alaplaphoz kapott könyvben elég normálisan és részletesen le vna írva hogy kell összerakni.

2022. nov. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Én eléggé kétbalkezesnek mondanám magam, de még nekem is sikerült. A kábelezés már egy másik dolog. 😅
2022. nov. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyen középsulis technikaóra szint.


Nyilván néhány alapvető dolgot be kell tartani, amit videókban is elmondanak mindig.


Azaz jó helyen legyenek a távtartók, ne karcold szét velük az alaplapot.

Ne felejtsd el előbb berakni az i/o shield-et

Meg a borsónyi hőpaszta legyen meg a proci és a hűtő között (kivéve, ha a hőtőn van gyári. Illetve ha le van fóliázva, ne felejtsd et levenni róla)


Meg persze legyen megfelelő szerszámod.

Kicsit előre kell gondolkodni. De ez a házon is múlik, mert egyediek tudnak lenni szerelésben (sata ssd hely, kábelmenedzsment tekintetében), meg tapasztalat nélkül aligha úszod meg a sz.pást a visszabontással, újragondolással.


De jó móka, és nem nagy dolog.

Lehet hibázni, de elrontani nehéz.

2022. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont nagyon drága lenne, ha bevinném üzletekbe,hogy szereljék össze"


Hát nem tudom, 10ezerért összetesznek egy gépet. Ehhez képest a gép többszázezerbe kerül. Ez sok?

2022. nov. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért van hibalehetőség bőven.

Összerakhatod, csak pl ha a távtartót rossz helyre csavarod be, zárlatot csinálhatsz az alaplapon, meg hasonlók. Vagy ha túlhúzol egy csavart vagy a hűtő felrakás közben valamit elrontasz, letörsz, stb.

2022. nov. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Videón keresztül tényleg nem tűnik nehéznek. Amitől nagyon féltem, az a processzor berakása, de az megvan szerencsére.#4 Vagy 4 üzletet hívtam fel, ami a közelemben van, és mindegyik 30-35 ezerért vállalta volna. Volt egy ami 25ezer volt, viszont a vélemények alapján nem túl megbízható. De ha találtam volna olyan helyet, ahol 10ezer forint, akkor vittem volna oda. De 35 ezer tényleg sok, főleg hogy éppenhogy csak megvan a pénz a gépre.
2022. nov. 2. 08:50
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm, ezekre figyelni fogok
2022. nov. 2. 08:56
 8/10 A kérdező kommentje:
#3 a távtartók nem tudom hol vannak, bár annyit tudok, hogy nem szabad sem sokat, sem keveset beszerelni. Bár lehet nem is gondolok jóra:D
2022. nov. 2. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért az a 25-35 ezer eszméletlenül sok. PCX-nél 8ezerért teszik össze, persze ha onnan rendelsz mindent, ez is benne van a pakliban. De ismerős helyi számtech boltban 5000-ért tetette össze a gépét 1 éve. Nem akarom elhinni hogy egy 20 perces műveletért 10ezernél többet kérjenek.
2022. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van esetleg otthon régi gép, vagy hulladékudvarból le tudsz nyúlni egy P4-es őskövületet, akkor azon nyugodtan gyakorolhatsz, a formátum nem sokat változott.
2022. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!